Jak wykorzystać nowatorskie techniki, metody i narzędzia, by właściwie zidentyfikować strategiczne możliwości rozwoju firmy, znacząco obniżyć ryzyko komercjalizacji oraz uniknąć nietrafionych inwestycji?  O tym w najbliższy wtorek na konferencji w WSIiZ opowie prof. Andrzej Pawlak z Uniwersytetu Stanforda, twórca ponad 100 patentów.

Konferencja „Innowacja celowana i jej narzędzia w procesie strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa i regionu”, z udziałem firm i przedstawicieli samorządu, odbędzie się 11 lutego (wtorek) o godz. 9.00 w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Gość specjalny prof. Andrzej Pawlak z Uniwersytetu Stanforda oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkley to prezes amerykańskiej firmy Vortex Innovation Consulting Group został uhonorowany największą liczbą nagród za innowacje (w tym czterokrotnie w historii koncernu General Motors i Delphi, nagrodą „Boss Kettering Award“). To jednocześnie twórca ponad 100 patentów (między innymi elektronicznie sterowanej zastawki serca, elektromagnetycznej pompy serca, innowatorskich wdrożeń w obszarze IT i  ICT, a także koncepcji zastosowanych w wielu silnikach samochodowych), które przyniosły firmom ponad 5 mld dolarów nowego dochodu.

– Kontynuując działania rozpoczęte na konferencji „Współpraca nauki i biznesu kluczem do rozwoju gospodarczego”, w zakresie wypracowania takiej przewagi firm MŚP, by mogły skutecznie konkurować z innowacją globalnych korporacji, stawiamy kolejny krok. Dynamika rynku związana m.in. z rozwojem technologicznym, powoduje, że współczesna firma staje w obliczu nowych wyzwań i niepewności. Każde innowacyjne działanie, które ma zwiększyć strategiczną pozycję na rynku ma wysokie ryzyko niepowodzenia. Jak tego uniknąć? Jak właściwie rozpoznać wszystkie uwarunkowania właściwego kierunku rozwoju firmy i poprawnie zbudować pełen obraz wiedzy, predyspozycji i dostępnej technologii, tak abyśmy mogli osiągnąć sukces, podpowie znakomity ekspert prof. Andrzej Pawlak – zachęca dr Marta Czyżewska z WSIiZ.

Profesor Pawlak zdradzi, jak wykorzystać nowatorskie techniki, metody i narzędzia, by właściwie zidentyfikować strategiczne możliwości rozwoju firmy, znacząco obniżyć ryzyko komercjalizacji oraz uniknąć nietrafionych inwestycji. Podpowie, jak prawidłowo rozpoznać i wykorzystywać niszowe rozwiązania na Podkarpaciu, w Polsce i świecie. Wybitne osiągnięcia, a przede wszystkim sztuka łączenia innowacyjnego podejścia naukowego z praktyką biznesową, będą silnym impulsem do działań.

Konferencja jest jednocześnie  podsumowaniem projektu „InnoFund – kapitał na innowacje” realizowanego przez WSIiZ w programie Innowacyjna Gospodarka. W ramach projektu utworzony został fundusz zalążkowy oferujący kapitał na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Fundusz oferował wsparcie doradcze i kapitałowe. Do chwili obecnej skorzystało z niego 9 przedsięwzięć.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama