Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Spotkania z władzami uczelni, immatrykulacja, ciekawe wykłady, prezentacja i spotkania, zawody sportowe oraz impreza integracyjna –  tak będzie wyglądał „Tydzień Integracyjny” dla nowych studentów rozpoczynających studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Całotygodniowe wydarzenie organizowane przez uczelnię co roku rozpocznie się 1 października i potrwa aż do piątku 5 października. Tydzień integracyjny to już tradycja rozpoczynająca nowy rok akademicki. Organizowany jest przez WSPiA od kilku lat. Zawsze w pierwszym tygodniu nauki studenci mogą poznać uczelnię i pozostałych studentów z danego kierunku.

Tydzień Integracyjny 2018 rozpocznie się w poniedziałek 1 października punktualnie o 11:00. Nowi studenci powitani zostaną przez prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego, rektora WSPiA, w ogrodach uczelni. Tam czekać na nich będzie także powitalna lampka szampana.

Później spotkanie przeniesie się do klubu studenckiego „Zemsta Docenta”, gdzie pod hasłem „WSPiA – dobry wybór” nowi studenci będą mogli poznać system EDR – SBS, BED i dowiedzieć się więcej o zajęciach praktycznych oferowanych przez WSPiA.

Pierwszy dzień zakończy immatrykulacja studentów I roku studiów stacjonarnych na kierunkach: administracja // zarządzanie bezpieczeństwo wewnętrzne oraz prawo. Ta część rozpocznie się o 12:15 w auli (sala 1.18) na pierwszym piętrze w budynku „A”.

We wtorek na studentów czekać będą wykłady i spotkania z cyklu „WSPiA – dobry wybór”. Najpierw odbędzie się wykład prof. Czesława Kłaka pt. „Miłość w rytmie disco”.

Podczas kolejnych spotkań nowi studenci będą mogli poznać m.in. swoje prawa i obowiązki, o których opowie przewodniczący Samorządu Studenckiego i Rzecznik Praw Studenta. Odbędzie się także spotkanie ze studentami wyższych lat, pokaz tańca towarzyskiego, koncert zespołu studenckiego oraz turniej gry „Chomik Maciej”.

W kolejnym dniu nowi studenci będą mogli poznać zasady opieki medycznej w WSPiA oraz bibliotekę uczelnianą. Ciekawie zapowiada się także wykład dr. Roberta Bałdysa, byłego zastępcy Komendanta Stołecznego Policji pt. „Jak walczono z mafią” oraz symulowane oględziny miejsca zbrodni, symulowane przesłuchanie świadka, symulowana wizja lokalna, identyfikacja kryminalistyczna oraz prezentacja badań wariograficznych pod hasłem „Czy można ukryć prawdę?”. Środę zakończy dyskoteka dla wszystkich studentów WSPiA.

Czwartek upłynie pod znakiem ciekawych zajęć warsztatowych, podczas których będzie można poznać swoje mocne strony oraz poznać tajniki skutecznej autoprezentacji i komunikacji. Odbędzie się również spotkanie z absolwentami WSPiA oraz przedstawicielami służb mundurowych, Kliniki Przedsiębiorczości, adwokatami, prokuratorami i sędziami.

Tydzień integracyjny zakończy Dzień Sportu z zawodami o Puchar Rektora w footsalu, rzutach za „3”, tenisie stołowym i trambambuli.

Nowi studenci zobaczą również pokaz technik walki wręcz oraz prezentacje: strzelnicy elektronicznej, kół naukowych. Całość zakończy wykład „Student w cyberprzestrzeni” oraz kurs detektywistyczny w pigułce, pokazy kryminalistyczne, prezentacja sprzętu i aparatury Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej.

Zdjęcie: Materiały WSPiA

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Ta uczelnia leci chyba na dno,coraz mniej studentów zgłasza się do tej uczelni a m.in chyba dlatego że wykładowcy zajmowali się polityka i czymś innym a nie edukacja.Uczelnia straciła część wykładowców (Anna H.Zbigniew N.którzy przebywają chyba nadal w areszcie i czekają na sprawy karne w sadach). Co ciekawe nikt tych oskarżonych (m.in o korupcje i ustawianie innych spraw) nie chce sadzić. Każdy sędzia woli się uchylić od sprawy bo albo był albo nadal jest związany z tym ,,układem rzeszowskim,,lub nie chce babrać się w błocie .

Comments are closed.