Reklama

Kabaret, konkurs dubbingu, nieme kino z muzyką na żywo – to atrakcje juwenaliowych Igrzysk Qltury w Klubie IQ w Rzeszowie.

W tym roku XXI Rzeszowskie Juwenalia rozpoczynają się już dzisiaj (23 kwietnia) Tygodniem Kultura i Nauka Przodem. Z tej okazji rzeszowskie uczelnie przygotowały ponad 20 imprez. W Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędą się cztery z nich.

Dziś o godz. 18:01 znakomity muzyk Andrzej Serafin zagra na żywo do projekcji słynnego filmu z 1920 r. „Gabinet Doktora Caligari”. Będzie to spotkanie z wybitnym dziełem i trudnym rzemiosłem tapera, czemu towarzyszyć będzie nowoczesna, autorska muzyka.

W poniedziałek (27 kwietnia) o 18:30 wystąpi poznański Kabaret Czesuaf. Komicy zaprezentują swój nowy program „AAAatrakcyjni trzej mężczyźni”. Kabaret jest laureatem wielu nagród, prezentuje inteligentne, zabawne teksty i dobre aktorstwo.

28 kwietnia o 18:30 odbędzie się już trzecia edycja konkursu Gra Gitara. Udział w nim może wziąć każdy, kto w swoim występie jakkolwiek użyje gitary (skecz, taniec, monodram, czy granie). Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia na adres: iq@wsiz.rzeszow.pl. Zwycięzca będzie mógł nagrać demo w studiu radioeter.fm oraz klip w studiu uczelnianej telewizji.

W środę (29 kwietnia) od 18:30 Klub IQ zaprasza na wieczór ze slamem – trzyminutowymi występami slamerów, którzy, bez pomocy rekwizytów, strojów czy instrumentów, mają za zadanie w ciekawy sposób zaprezentować swoje utwory – wiersz, improwizowany dialog, stand-up. Dla najlepszych czekają nagrody. Na deser – po raz pierwszy w Rzeszowie – konkurs w dubbingowaniu scenek z seriali i filmów. Zgłoszenia przyjmowane są na iq@wsiz.rzeszow.pl do 28 kwietnia

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. O Tygodniu Kultury i Nauki Przodem czytaj więcej TUTAJ. Program XXII Rzeszowski Juwenaliów TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: