Zdjęcie: Pixabay

Pomiary w kiosku profilaktycznym, konsultacje z ekspertami, czy pomysły na zdrowe dania – NFZ Rzeszów zachęca do udziału w Tygodniu Zdrowia Rodziny. 

– Przed nami wyjątkowy dzień w roku – Dzień Mamy. Dzień, w którym każda mama powinna poczuć się wyjątkowo – uważa Rafał Śliż z NFZ. Tydzień Zdrowia Rodzin ma przypominać, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. 

Od 26 maja do 2 czerwca każda osoba, która odwiedzi salę obsługi NFZ w Rzeszowie przy ulicy Zamkowej 8, otrzyma karnet z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym: wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi.

Wydrukowane wyniki pomiarów będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Doradcy będą również informować o możliwości skorzystania z kalendarza badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, na stronie Akademii NFZ.

Dzień Mamy to okazja do mammografii. Kobiety w wieku 50-69 lat, które jej nie robiły w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ. W każdym województwie czekają też mammobusy. Postoje mammbousów znajdziesz TUTAJ

W piątek, 26 maja, specjaliści sanepidu, od godz. 10:00 do 12:00 będą mówić o tym, jak zapobiegać chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym oraz o profilaktyce chorób nowotworowych. Będzie też można uzyskać informacje dotyczące kalendarza szczepień.

29 maja spotkanie z ekspertkami Rzeszowskiego Klubu Amazonka. Nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn, to oni często wykrywają zmiany w piersiach swoich żon czy partnerek. Amazonki, od godz. 12:00 do 14:00, będą zachęcały do badań i podpowiedzą, jak to robić.

Z kolei 31 maja NFZ zaprasza szczególnie kobiety w ciąży i karmiące. Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia: zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, wzmacnia odporność organizmu, nawet w dorosłym życiu.

Będzie okazja dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat karmienia piersią swojego dziecka. Konsultacji, od 10:00 do 12:00, udzielą położne – Anna Łukasiewicz i Ewa Buczko ze Szpitala w Przemyślu, prowadzące szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama