Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
Reklama

“Wstyd, aby w tak dużym mieście były tylko dwa bezpłatne miejsca parkingowe do 15 minut na parkingu przed dworcem PKP” – piszą Czytelnicy Rzeszów News.

Przed rzeszowskim dworcem PKP na gruntach miejskich i należących do PKP na parkingu jest 30 miejsc, z czego dwa darmowe, oznaczone kopertami, do krótkiego postoju – do 15 minut. Godzina parkowania to 2,5 zł. Parkingiem zarządza firma “Wagabunda”, dzierżawi cały teren przed dworcem PKP. 

To, co już nie pierwszy raz denerwuje kierowców na tym parkingu, to właśnie fakt, że są  na nim tylko dwa bezpłatne miejsca krótkiego postoju. Są one permanentnie zajęte, więc w praktyce większość kierowców, którzy np. chcą kupić w kasie bilet, muszą płacić za postój 2,5 zł, mimo, że na parkingu spędzili raptem parę minut.

Z taką rzeczywistością parkingową w zeszłą niedzielę zmierzył się Adam, Czytelnik Rzeszów News. “Godz. 19:00, chciałem kupić bilet na pociąg do Łodzi na następny dzień. Zajęło mi to 5 minut i niestety musiałem zapłacić za postój na parkingu, jak za godzinę, ze względu, że dwie koperty były zajęte” – napisał Adam. 

“Wstyd, aby w tak dużym mieście były tylko dwa bezpłatne miejsca parkingowe do 15 minut. Przykładowo, w Łodzi takich miejsc jest 50” – twierdzi Czytelnik RzN. 

Co na to PKP? – Nie posiadamy więcej miejsca, aby zapewnić więcej stanowisk darmowego parkowania do 15 minut. Obecnie nie ma możliwości utworzenia dodatkowych miejsc, ponieważ praktycznie cały teren przed dworcem jest wydzierżawiony – wyjaśnia Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP. 

Nadzieją na to, że życie kierowców poprawi się jest plan budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Koncepcja przewiduje budowę podziemnego parkingu na ok. 300 miejsc, a powierzchnia przydworcowego placu ma być przeznaczona dla autobusów komunikacji MPK i autobusów międzynarodowych. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy inwestycja ruszy. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: