Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa oraz Polonia, która zjechała na XVI Światowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych, mieli okazje w piątek zobaczyć nowy pokaz fontanny multimedialnej. Widzów było tak dużo, że oblegana była praktycznie cała al. Pod Kasztanami.

 

– Babciu, to było przepiękne. Widziałam, jak walczyli dwaj Tytani. Jeden był dobry, a drugi zły – mówiła po pokazie 16-letnia Nadia.

Barwny spektakl rzeczywiście podobał się widzom. Urzędnicy przygotowali dwa 15-minutowe pokazy, z którymi starali się zdążyć na polonijny festiwal. Pierwszy pokaz nosił nazwę „Folk dookoła świata”. Autor pokazu pociągiem, samolotem i statkiem poprowadził widzów przez świat – Rosja, Chiny, Meksyk i Bałkany, a wszystko przy dźwiękach muzyki odpowiedniej dla danego regionu oraz wyświetlanych na ścianie wody obrazach.

Drugim pokazem była walka mitologicznych greckich bogów, czyli „Walka Tytanów”. Walka dobra ze złem. Z krainy szczęścia, czyli Olimpu, widz został przeniesiony na skraj Tartaru, gdzie rozegrała się walka, zakończona zwycięstwem dobra. W rolę Tytanów wcielili się dwaj aktorzy rzeszowskiego teatru Maska. Przebrani w kostiumy aktorzy nie będą jednak występować przy każdym pokazie fontanny. Urzędnicy niebawem opracują specjalny harmonogram występów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na specjalnym pokazie pojawił się również prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Nowy repertuar fontanny wyjątkowo zaprezentowano w piątek z powodu trwającego festiwalu polonijnego. Normalnie będzie się odbywał w każdą sobotę.

Multimedialna fontanna przy al. Lubomirskich działa od sierpnia zeszłego roku. Od roku niezmiennie pokazuje ten sam repertuar, dlatego urzędnicy postanowili go zmienić. Opracowanie nowego programu dla fontanny kosztowało 85 tys. zł. Roczne utrzymanie fontanny multimedialnej wynosi ok. 600 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama