Reklama

Konkurs na Unijne Perły Podkarpacia 2013 rozstrzygnięty. Zgłoszone przez miasto Rzeszów inwestycje nie wygrały jednak w swoich kategoriach.

[Not a valid template]

 

Drugą edycję konkursu zorganizowała Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Startujące w nim projekty współfinansowane z unijnych pieniędzy mają być w założeniu wizytówką województwa podkarpackiego. Chodzi wyróżnienie ciekawych inicjatyw, które odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności i w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju regionu.

W konkursie mogli brać udział beneficjenci, którzy zrealizowali projekty na terenie naszego województwa. Zgłoszenia przyjmowano do końca października. Spośród ponad 70 wybrano 19 projektów nominowanych w pięciu kategoriach, na które internauci oddawali głosy na stronie Pife.podkarpackie.pl.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez ostatnie 2 tygodnie internauci oddali ponad 15 tysięcy głosów.

Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach: Perła wśród projektów społecznych, Perła wśród projektów przedsiębiorców, Perła wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej, Perła wśród projektów dot. turystyki i kultury, Perła wśród projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji.

Tytuł „Unijnej Perły Podkarpacia” mógł otrzymać tylko jeden projekt w danej kategorii. Z rzeszowskich inwestycji w konkursie startowały dwie: łącznik autostradowy (kat. Perła wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej) i budowa kanału ulgi dla potoku Mikośka (Perła wśród projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji). Żadna z nich jednak nie zdobyła tytułu Unijnej Perły Podkarpacia.

Wśród projektów dotyczących infrastruktury technicznej i publicznej najlepsze okazało się Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu. W kategorii projektów dot. ochrony środowiska zwyciężył blok kogeneracyjny ciepła i energii elektrycznej opalany biomasą w Ciepłowni Łężańska w Krośnie.

Perłą wśród projektów przedsiębiorców została firma Olimp za wdrożenie innowacji procesowej, produktowej i marketingowej produkcji suplementów diety i środków dietetycznych.

Perła wśród projektów dot. turystyki i kultury jest Kresowa Osada utworzona w gminie Lubaczów. Perła wśród projektów społecznych został projekt „Ku Pzyszłości” realizowany przez stowarzyszenie „Ku Przyszłości”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: