Zdjęcie: Sindus / Inwestycje-Rzeszow.pl
Reklama

Rondo im. Unii Europejskiej. Tak od wtorku nazywa się rondo u zbiegu ulic Leopolda Okulickiego i Krakowskiej, nazywane dotychczas „rondem z flagami”. Miejscy radni byli jednogłośni. 

– Unia Europejska była marzeniem większości Polaków. Stała się ona fundamentem naszego bezpieczeństwa i dynamicznego rozwoju. Dlatego zasługuje na uhonorowanie także w naszym mieście – uzasadniał Marcin Deręgowski w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem radnych PO rondo u zbiegu ulic Leopolda Okulickiego i Krakowskiej, nazywane dotychczas „rondem z flagami”, najlepiej nadaje się do nadania mu imienia Unii Europejskiej, ponieważ jest udekorowane flagami państw należących do wspólnoty. 

– Dodatkowo chcemy zwiększać świadomość mieszkańców miasta, tak by uniknąć powtórki z brexitu – argumentował Deręgowski. 

– Podpisuje się pod tym obiema rękami – przytakiwał Tomasz Kamiński, przewodniczący Rozwoju Rzeszowa. – Pamiętajmy jednak o honorowaniu rzeszowian, czeka wiele wniosków – przypominał. 

Radni jednogłośnie nadali tzw. rondu z flagami imię Unii Europejskiej. 

– Tych, którzy myślą, że zagłosujemy przeciwko, rozczaruję. Jesteśmy za uhonorowaniem wspólnoty – podsumował Robert Kultys z klubu PiS. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama