Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 71-letniej Tetiany Korjachenko, obywatelki Ukrainy – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

– Policjanci ustalili miejsce jej pobytu w Polsce. Kobieta jest bezpieczna w nowym miejscu, ma zapewnioną opiekę – przekazała w poniedziałek późnym popołudniem KWP Rzeszów, dodając, że o szczegółach odnalezienia uchodźczyni z Ukrainy nie będzie informować „z uwagi na jej dobro i względy osobiste”.

Policja jednocześnie podziękowała za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania Tetiany Korjachenko.

Kobieta do Polski wyruszyła ze swoim mężem, ale zostali rozdzieleni jeszcze po stronie ukraińskiej. Kobieta zaginęła 28 lutego, o godz. 3:45 w nocy przekroczyła polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce, miała ze sobą transporterek z kotem i niewielki bagaż. W przenoszeniu toreb pomagał jej strażnik graniczny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tetiana Korjachenko poszła w nieznanym kierunku, a potem słuch o niej zaginął. Nie skontaktowała się z mężem, który znalazł schronienie w Przemyślu. Najpierw akcję poszukiwawczą prowadziła przemyska policja, później przejęli ją funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama