Już 15 października głosujcie na Anię Dąbrowską, uczennicę Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która weźmie udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016.

[Not a valid template]

 

15 października występy dziesięciu finalistów obejrzymy w TVP 1. To widzowie, wysyłając SMS-y, zdecydują, kto wygra i będzie reprezentował Polskę 20 listopada na Junior Eurovision Song Contest na Malcie.

Finał 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Junior Eurovision Song Contest) odbędzie się 20 listopada 2016 w Valletcie na Malcie.

Eurowizja dla Dzieci organizowana jest od 2003 roku. Do tej pory Polska dwa razy brała udział w konkursie – w 2003 i 2004 roku. Po 12 latach przerwy Telewizja Polska organizuje preselekcje do konkursu – dziesięcioro kandydatów w wieku 9-14 lat usłyszymy 15 października 2016 roku podczas krajowych eliminacji.

Do krajowego finału Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci dostała się również Ania Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

Ania ma już na koncie sporo sukcesów, a teraz doszedł kolejny. Podczas eliminacji wykona rockową piosenkę pt. „Fryzurka”, do którego słowa napisał Maciej Sieklucki, a muzykę Jarek Babula.

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Ania rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji.

Ania Dąbrowska bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno-tanecznych CSW, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia.

W Ani wielki talent widzą tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży i Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym i Skaldami.

Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016. Brała także udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka pt. „Jest jeden świat”.

Ania jest uczennicą Zespołu Szkół im. Marsz. J. Piłsudskiego w Wesołej – klasa 6 Szkoły Podstawowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Dynowie – klasa 4 (klasa fortepianu).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama