Uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w finale „Hit hit Hurra!”

0
Reklama

13-letnia Alicja Rega i 16-letnia Oliwia Skóra, które są uczennicami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, wystąpią w finale „Hit Hit Hurra!” w TVP 1.

 

„Hit Hit Hurra!” to program talent show, w którym młodzi wokaliści śpiewają największe przeboje muzyczne przy akompaniamencie 26-osobowej orkiestry pod kierownictwem Daniela Nosewicza, a także występują w duetach z największymi gwiazdami polskiej estrady.

Program prowadzą: dziennikarz Artur Orzech oraz Marta Zalewska, wokalistka, dyplomowana skrzypaczka i multiinstrumentalistka.

Do programu zakwalifikowanych zostało 22 wykonawców spośród 800 osób z całej Polski. Do ścisłego finału natomiast dostało się tylko sześcioro wokalistów, którzy mieli najwyższą łączną ilość punktów z wszystkich występów – indywidualnych i w duetach. Wykonawców oceniało jury w składzie: Edyta Górniak, Hirek Wrona oraz Bartek Caboń.

Rzeszów w finale będzie miał bardzo mocną reprezentację, ponieważ zobaczymy w nim aż dwie uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – 13-letnią Alicję Rega i 16-letnią Oliwię Skórę. W programie brali udział również: Aleksandra Kędra z CSW w Rzeszowie oraz Dominik Tudryn z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie. Oni odpadli w półfinale.

Cała czwórka kształci się wokalnie pod kierunkiem Anny Czenczek, dyrektor CSW w Rzeszowie. Finaliści będą rywalizować o główną nagrodę, którą otrzyma wskazana szkoła lub instytucja. Zwycięzcę programu wyłonioną telewidzowie w głosowaniu SMS-owym 9 grudnia o godz. 20:30 w odcinku na żywo.

Alicja Rega od 2010 roku uczy się śpiewu, uczęszcza również do Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie.  Alicja bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno-tanecznych CSW, m.in. w widowiskach świątecznych „Gdy tak w kołysce….” (2011), „Kolędowanie – polski zwyczaj. Część 2” (2012), „Zadumany cały świat” (2015), „Anieli w Niebie Śpiewają” (2016).

Alicja zdobywa najwyższe nagrody na wielu festiwalach piosenki, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech. Ostatnie sukcesy wokalne Alicji to m.in. Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”.

Alicja Rega bierze udział w programach telewizyjnych typu talent show m.in. „Petersburski Music Show“ produkcji TVP ABC oraz „Mali Giganci“ produkcji TVN, w którym zdobyła nagrodę za najlepszy głos I edycji programu i wzięła udział w nagraniu płyty, na której ukazały się dwa utwory w jej wykonaniu – „I will love again“ z repertuaru Laury Fabian i „There you‘ll be“ z repertuaru Faith Hill.

Druga finalistka Hit hit Hurra!” Oliwia Skóra od 10 lat uczęszcza na lekcje śpiewu CSW w Rzeszowie,  uczy się w II Liceum Ogólnokształcym im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Jest też uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie w klasie skrzypiec.

Oliwia Skóra także bierze udział w wielu autorskich projektach CSW. Była finalistką i laureatką wielu konkursów i przeglądów piosenki ogólnopolskich i międzynarodowych. Oliwia jest finalistką programów „Szansa na sukces” Elżbiety Skrętkowskiej oraz „Przebojowe Dzieciaki” telewizji Polsat, gdzie gościem programu była Maryla Rodowicz.

Oliwia otrzymała stypendium z programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”.

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od 2000 roku wyśpiewali ponad 850 nagród oraz brali udział w 38 programach telewizyjnych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: