Reklama

Wielka gratka dla fanów motoryzacji! Uczestnicy rajdu Pekin-Paryż zawitali dzisiaj do Galerii Rzeszów.

Galeria Rzeszów gości wspaniałe, klasyczne samochody wraz z kierowcami z całej Europy, którzy mierzą się ze sobą w 6. edycji Pekin Paris Motor Challenge 2016. Rajd rozpoczął się 12 czerwca w Pekinie.

Kierowcy klasycznych aut (m.in. Bentleya 4½ Tourer z 1926 roku, Rolls Royce’a Phantom II, czy Astona Martina DB6) zmagania rozpoczęli przed Wielkim Murem Chińskim. W ciągu następnych tygodni przejechali niemalże całą Azję, aby przez Białoruś dotrzeć do Polski.

Rzeszów jest jedynym polskim przystankiem w ich trasie. Dzisiejszej nocy uczestnicy Rajdu zatrzymają się w Hotelu Rzeszów, a w piątek wyruszają w dalszą podróż. Cały rajd będzie liczył 13 700 km i trwał 35 dni. Ostatni odcinek odbędzie się 17 lipca w Paryżu.

Wspaniałe klasyczne maszyny i ich kierowców możecie zobaczyć tylko dzisiaj na parkingu Galerii Rzeszów (poziom +3) do godz. 21:00.

W Rzeszowie będzie w sumie 107 załóg. Uczestnicy przejadą przez Rzeszów i okoliczne miejscowości, startując z rzeszowskiego Rynku w piątek o godz. 9:00. Automobilklub Rzeszowski przygotował dwa odcinki specjalne: Lubenia (od godz. 9:20) i Blizianka (od godz. 9:50).

O Rajdzie Pekin-Paryż więcej pisaliśmy także TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama