Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Pięć rzeszowskich szkół otrzymało od amerykańskiej firmy Amazon 350 czytników e-booków Kindle. To wsparcie polskich i ukraińskich uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do podręczników czy lektur szkolnych.

Urządzenia Amazona będą w czytelniach i bibliotekach pięciu rzeszowskich placówek: Szkołach Podstawowych nr 3, 8, 10, 16 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego. W tych szkołach są oddziały przygotowawcze i duża liczba ukraińskich uczniów.

– Szkoły będą testować urządzenia. One ułatwią dostęp do podręczników, ale również lektur szkolnych, dzięki takim serwisom jak Wolne Lektury. To świetny sposób, by zachęcić młodych ludzi do czytania – uważa Zbigniew Bury, dyrektor miejskiego Wydziału Edukacji.

Dodaje, że wyniki testów, a głównie to, jak przebiega praca z przekazanymi urządzeniami, będą na bieżąco przekazywane Amazonowi. Czytniki Amazon Kindle będzie mógł wypożyczyć każdy uczeń. Większość z nich trafiła już do placówek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niedługo, po skonfigurowaniu urządzeń oraz zainstalowaniu na nich odpowiedniego oprogramowania, będą dostępne dla dzieci i młodzieży. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, że uważa, że prezent od firmy Amazon, jest bardzo dużym krokiem w stronę unowocześnienia rzeszowskiego systemu edukacji i wyrównywania szans uczniów. – Nie zmarnujemy tej okazji – zapewnia.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama