Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Ponad 30 tys. zł udało się zebrać młodej rzeszowiance Sylwii Bajek na platformie PolakPotrafi.pl. Pieniądze przeznaczy na realizacje swojego kolejnego projektu – „Najmłodsza Polka na Lhotse – Ekspedycja 2018”.

I kto powiedział, że marzenia się nie spełniają? Pochodząca z Rzeszowa 26-letnia Sylwia Bajek, dzięki swojej wytrwałości, marzeniom i sile charakteru, kolejny raz została wsparta przez dobre serca na platformie PolakPotrafi.pl.

Tym razem celem rzeszowianki było uzbieranie co najmniej 24,9 tys. zł, które chciała wykorzystać na realizację kolejnego projektu, który nosi nazwę „Najmłodsza Polka na Lhotse – Ekspedycja 2018”. Akcja trwała do 23 grudnia i oczywiście skończyła się sukcesem. Sylwii Bajek udało się zabrać 121 proc. zakładanej kwoty, to oznacza, że na swoim koncie ma ponad 30 tys. zł.

„Jest wspaniale, czuję jakbym unosiła się na ziemią” – napisała na Facebooku Everteam Sylwia Bajek. „Jestem wdzięczna za każde, nawet symboliczne wsparcie, bo wymagało ono podjęcia decyzji, poświęcenia czasu i uwagi”.

„Zbliżają się święta i każdy z was miał inne wydatki i urwanie głowy. Powtórzę się, ale: wielki szacunek dla tych, na których mogę polegać od dawna, dla tych z was, z którymi znam się krócej, ale również olbrzymie wyrazy wdzięczności dla was drodzy nieznajomi, że wykazaliście się takim zaufaniem nie znając mnie osobiście, dlatego DZIĘKUJĘ to mało powiedziane” – dodawała.

Dzięki temu, że Sylwii na Polak Potrafi.pl udało się zebrać ponad 120 proc. zakładanego celu, to rzeszowianka nie tylko będzie mogła wyruszyć na wyprawę, by zdobyć Lhotse (8516 m n.p.m.), czwarty co do wysokości szczyt Ziemi, w środkowej części Himalajów Wysokich, na granicy Nepalu i Chin, ale też nie będzie się już musiała martwic o to, jak zdobyć pieniądze na zakup biletów lotniczych i transportu sprzętu górskiego do Nepalu.

Sylwia swoją wyprawę planuje rozpocząć w kwietniu 2018 roku. Wyruszy na nią w duecie Everteam wraz ze Szczepanem Brzeskim, swoim partnerem życiowym i górskim, który ponownie zamierza zaatakować Mount Everest.

Zdjęcie: Materiały Ever Team

– Droga aż do obozu IV pod Lhotse na wysokości 7950 m pokrywa się z drogą na Mount Everest – ten najdłuższy odcinek wyprawy jest mi znany pod względem trasy. Aż do tego miejsca będziemy poruszać się w duecie Everteam. Powyżej obozu IV, czyli w trakcie ataków szczytowych będziemy się wspinać indywidualnie ze wsparciem miejscowej agencji wysokogórskiej – tłumaczy Sylwia Bajek.

Rzeszowianka wraz ze Szczepanem Brzeskim w 2017 roku próbowali zdobyć najwyższą górę świata Mount Everest (8848 m n.p.m.). Od upragnionego celu dzieliło ich 40 minut drogi. Oboje musieli zawrócić, bo okazało się, że ich szerpa nie miał dla nich wystarczającej liczby butli z tlenem. Wspomnienia Sylwii i Szczepana z wyprawy na Mount Everest możecie przeczytać TUTAJ.

Teraz Sylwia chce być najmłodszą Polką na szczycie Lhotse, który często nazywany jest „przeklętą górą”. Sylwia i Szczepan zakładają, że całość wyprawy potrwa maksymalnie dwa miesiące. O tym, jak wygląda ich plan, pisaliśmy TUTAJ. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama