Reklama

Nie jedna, a dwie publiczne stacje naprawy rowerów w przyszłym roku staną w Rzeszowie. Stowarzyszeniu Rowery.Rzeszow.pl udało się zebrać pieniądze od sponsorów.  

„Sukces na zakończenie roku” – pochwaliło się stowarzyszenie na swoim Facebooku. Pieniądze na budowę stacji przekazało kilka firm, a także prywatne osoby.

– Stacje zostaną zakupione w tym roku, a ich montaż odbędzie się w marcu 2016 r. Jedna ze stacji zostanie zamontowana przy hipermarkecie Auchan Krasne, druga natomiast pod mostem Zamkowym przy głównej drodze dla Rowerów. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotuje utwardzone miejsce do montażu, a firma Ibombo je zamontuje – poinformowało stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Hipermarket Auchan jest jednym ze sponsorów stacji naprawy rowerów. – Zbiórka nadal trwa! Liczymy, że do marca uzbieramy jeszcze na trzecią małą stację, która stanie przy MORze (Miejsce Przyjazne Rowerzystom) na szlaku GreenVelo na rzeszowskiej żwirowni – liczymy na was! – zachęcają rowerzyści do udziału w dalszej zbiórce pieniędzy. Akcja trwa TUTAJ.

Publiczna zbiórka pieniędzy rozpoczęła się 25 listopada. Stowarzyszenie zaapelowało o pomoc. Na budowę stacji naprawy rowerów potrzeba było 5 tys. zł.

– Z doświadczenia wiemy, że miasto nam nie pomoże, dlatego sami chcemy zebrać fundusze od mieszkańców i w czynie społecznym wybudować, jeszcze w tym roku, co najmniej jedną stację naprawy rowerów – mówił kilka tygodni temu Daniel Kunysz, prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rowerzyści mieli żal do ratusza, że nie chciał się on włączyć w nagłośnienie zbiórki pieniędzy. Urzędnicy nie zgodzili się na to, by informacje o zbiórce były wyświetlane na monitorach w autobusach MPK.

Dzięki darczyńcom, uda się postawić dwie stacje. Będą one zaopatrzone w podstawowe narzędzia takie jak: pompka stacjonarna, kompresor, klucze imbusowe, nastawne i śrubokręty. Będzie też możliwość podwieszenia roweru, by mieć lepszy dostęp do kół.

Stowarzyszenie planuje zainstalować obok stacji całodobowy dętkomat, w którym w jednakowej cenie będzie można kupić różne rozmiary dętek.

W sierpniu br. Punkt Rowerowy w Rzeszowie przy al. Rejtana uruchomiła stacja paliw Statoil. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama