Reklama

Od czwartku do niedzieli (21-24 sierpnia) plac przy Estradzie Rzeszowskiej, Rynek, Bulwary nad Wisłokiem oraz ogrody bernardyńskie zostaną „nawiedzone” przez „Latający dywan”.
„Latający dywan” to 4-dniowy projekt Klubu Młodych Liderów, stanowiący instalację przypominającą pokój w czterech różnych miejscach. Przechodnie będą mogli zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu, usiąść w wygodnych pufach, wypić kawę czy herbatę, porozmawiać z innymi, poznać nowych znajomych.

Ważnym punktem programu będzie codzienne czytanie bajek, które będzie się odbywać o godzinie 15:00. „Latający dywan” codziennie znajdzie się w innym miejscu, chętnie odwiedzanym przez rzeszowian.

Akcja ma służyć dyskusji nad pojęciem „domu” w życiu człowieka. Inny cel to pokazanie bardziej przyjaznej twarzy miasta, integracja mieszkańców, próba sprawienia, że tłum mijany na ulicy staje się choć odrobinę mniej anonimowy.

– Pragniemy zaproponować chwilę refleksji nad tematem „domu” i poruszyć kwestię i indywidualnego postrzegania tego tematu i wartości z nim związanych. Podczas trwania projektu grupa wolontariuszy będzie zapraszać przechodniów, aby usiąść i odpocząć w przygotowanej instalacji, częstować kawą i herbatą – zapowiadają organizatorzy „Latającego Dywanu”.

Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę poszukiwań swojej tożsamości i korzeni.

– Przestrzeń ma posłużyć także do spotkań przypadkowych przechodniów, a także zainteresowanych wydarzeniem uczestników. Jest to próba „udomowienia” miejskiej przestrzeni publicznej Rzeszowa, poprzez stworzenie miejsca ludziom, gdzie mogą na chwilę usiąść i poczuć się bezpiecznie jak w domu – dodają organizatorzy.

„Latający Dywan” będzie w Rzeszowie od 21 do 24 sierpnia od godz. 14:00 do 20:00.

– 21 sierpnia przy budynku Estrady Rzeszowskiej

– 22 sierpnia – Rynek w Rzeszowie

– 23 sierpnia – bulwary nad Wisłokiem

– 24 sierpnia – ogrody bernardyńskie

MICHAŁ OKRZESZOWSKI

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama