Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Jasielscy policjanci zatrzymali 22-latka, który ukradł 11-letniemu chłopcu loda i pieniądze. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia. 

W niedzielę po godz. 17:00 dyżurny jasielskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie Jasła najprawdopodobniej dokonano rozboju na 11-letnim chłopcu. Policjanci wstępnie ustalili, że 11-latek poszedł do sklepu spożywczego na osiedlu 20-lecia w Jaśle, aby kupić lody.

– Kiedy opuścił sklep i wracał do domu, zaczepił go mężczyzna, który podjechał do chłopca rowerem i w wulgarny sposób, grożąc pobiciem, zażądał pieniędzy oraz zakupów. Przestraszony 11-latek oddał mężczyźnie resztę pieniędzy, czyli około 16 zł, oraz kupionego loda i roztrzęsiony wrócił do domu, informując o wszystkim rodziców – relacjonuje Paweł Wojtunik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Policjanci ustalili rysopis sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach zostali wysłano ich do jednej z pizzerii w Jaśle, gdzie awanturował się nietrzeźwy klient. Okazał się, że to ten sam mężczyzna, który okradł 11-letniego chłopca. 22-letni mieszkaniec Jasła trafił do policyjnego aresztu, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas rozmowy z policjantami 22-latek przyznał się, że okradł 11-latka. We wtorek mężczyzna zostanie przesłuchany, niewykluczone, że usłyszy zarzut rozboju, za który grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.    

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama