Najpierw ukradł paliwo, później podpalił budynek. Jak się okazało, prowadził jeszcze pod wpływem alkoholu. Policjanci na trzy miesiące aresztowali 41-latka z Sanoka.
Zatankował i nie zapłacił
Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek przed godz. 7, na ul. Lipińskiego w Sanoku. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj mężczyźni, przyjechali na stacje paliw i zatankowali samochód. Niestety odjechali w nieznanym kierunku nie płacąc za paliwo.
Chwilę później, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku odebrał zgłoszenie o pożarze budynku, do jakiego doszło na ul. Wolnej w Sanoku. Po akcji gaśniczej i wykonaniu wstępnych czynności przez interweniujące służby okazało się, że pożar zaistniał najprawdopodobniej na skutek celowego podpalenia.
Był już znany policji
Sanoccy policjanci połączyli te dwa zdarzenia i ustalili, kto może być sprawcą kradzieży paliwa oraz podpalenia budynku.
– Trop prowadził do 41-letniego mieszkańca Sanoka, znanego policjantom z wcześniejszych interwencji – informuje aspirant sztabowy Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.
Zatrzymali go w godzinę
Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego mężczyzny. Zatrzymali go niespełna godzinę później.
– Został zatrzymany na ul. Przemyskiej w Sanoku, kiedy kierował mercedesem. Funkcjonariusze podejrzewali, że prowadził auto po alkoholu w związku z czym, została mu pobrana krew do badań – dodaje asp. sztab. Oleniacz.
Trzy miesiące aresztu
Policjanci zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn – 41-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz 27-letniego mieszkańca Sanoka, którzy mogli brać udział w tych przestępstwach.
Wszyscy zostali przesłuchani. Decyzją sanockiego sądu 41-letni sanoczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wobec 27-latka z Sanoka prokurator zastosował dozór policyjny. Trzeci z mężczyzn, 41-letni mieszkaniec Rzeszowa nie otrzymał środka zapobiegawczego.
(oprac. red)
Czytaj więcej:
Kolejni oszuści zatrzymani. Policja udaremniła dwie próby oszustwa

![O włos od rodzinnej tragedii. Dzieci alarmowały o pożarze i utknęły na balkonie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-stara-wies-218x150.jpg)



![Strategiczne centrum ratownicze na Podkarpaciu za ponad 18 mln zł. Inwestycja ruszyła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/centrum-ratownicze-tarnobrzeg-3-218x150.jpg)








![Futurystyczna metamorfoza Baranówki. Wieża telewizyjna ustąpi miejsca rzeźbie z betonu [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/bloki-baranowka-nowe-218x150.jpg)
![Hotel Bacówka Radawa & SPA**** właśnie otworzył nowe skrzydło hotelowe [ZDJĘCIA & PROMOCJA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/radawa-spa-nowe-skrzydlo-00a-218x150.jpeg)
![Setki milionów na szkoły podstawowe w Rzeszowie. Tak zmieniły się miejskie placówki [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-podstawowe-rzeszow-7-218x150.jpg)

![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-218x150.jpg)











![Studenci z Rzeszowa podbili Wielką Brytanię. Zdeklasowali konkurencję i sięgnęli po złoto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/euroavia-rzeszow0-218x150.jpg)


![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA] "Żwirownia" w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)










![O włos od rodzinnej tragedii. Dzieci alarmowały o pożarze i utknęły na balkonie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-stara-wies-100x70.jpg)

![Futurystyczna metamorfoza Baranówki. Wieża telewizyjna ustąpi miejsca rzeźbie z betonu [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/bloki-baranowka-nowe-324x235.jpg)