Reklama

Policjanci z Jarosławia po kilku miesiącach od włamania do zakładu krawieckiego ustalili sprawcę. 21-latek ukradł pudełko ze szpulkami nici o wartości 50 złotych.

Ustalenie sprawy było możliwe dzięki elektronicznemu rejestrowi daktyloskopijnemu AFIS, którym dysponuje policja.

Policjanci kilka miesięcy temu zabezpieczyli odcisków palców, które sprawca zostawił na miejscu włamania do zakładu krawieckiego. Złodziej ukradł pudełko ze szpulkami nici o wartości 50 złotych.

Na miejscu zdarzenia policyjny pies Belit podjął top. Policjanci zabezpieczyli ślady daktyloskopijne i traseologiczne. Niedaleko zakładu krawieckiego sprawca porzucił pudełko ze skradzionymi szpulkami.

Wyniki eksperckich badań porównawczych wskazały, że sprawcą włamania jest 21-latek z Jarosławia. W czwartek (16 października) policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. 50 zł i 10 lat więzienia? Ta kwota to ledwo wykroczenie w literze prawa. Za kradzież powyżej 400 zł grozi od 3 miesięcy do 5 lat. No i nie zapominajmy – jeżeli drzwi są otwarte, to prawnie nie ma włamania 😛

Comments are closed.