Zdjęcie: Pixabay

52-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego odpowie za kradzież torebki w kościele przed mszą świętą w Hucie Komorowskiej niedaleko Kolbuszowej. 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, 1 kwietnia. 67-letnia mieszkanka gminy Majdan Królewski była tego dnia w kościele. Jeszcze przed rozpoczęciem mszy, poszła do toalety. Na kościelnej ławce zostawiła torebkę.

– Kiedy po kilku minutach wróciła, torebki już nie było – relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. 

W torebce były m.in. pieniądze i dowód osobisty. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili, że torebkę 67-latki ukradła inna kobieta – 52-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, która w sobotę odwiedziła swojego 59-letniego znajomego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Oboje byli nietrzeźwi. Kobieta przyznała, że weszła do kościoła i zabrała torebkę. Za część pieniędzy kupiła m.in. alkohol. Torebkę i pusty portfel wyrzuciła do kosza – opisuje dalej rzecznik Skubisz-Tęcza. 

52-latka była pijana, miała ponad 3 prom. alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci odnaleźli torebkę oraz pusty portfel. Odzyskali także część pieniędzy. W niedzielę 52-latka usłyszała zarzuty kradzieży. Przyznała się do winy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama