Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Ponad 100 tys. złotych – o takiej wartości ukradziono sprzęt budowlany z jednej z posesji w podrzeszowskim Lutoryżu. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 

O włamaniu na prywatną posesję i kradzieży z niej minikoparki i elektronarzędzi budowlanych policjanci z komisariatu w Boguchwale zostali powiadomieni na początku września. Właściciel straty oszacował na ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci przeprowadzili oględziny, a do ustalenia złodziei zaangażowano również funkcjonariuszy wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Kryminalni w ubiegłym tygodniu zatrzymani 29-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

– Dzień później, na terenie powiatu łańcuckiego odnaleźli koparkę i część narzędzi – relacjonuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mundurowi ustalili, że sprzęt na ukrył drugi ze sprawców kradzieży – 28-latek, także z powiatu rzeszowskiego. Jego kryminalni zatrzymali w poniedziałek. Obu mężczyznom, podczas przesłuchania, przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne połączone z zakazem opuszczania kraju. Grozi im do 10 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzioną minikoparkę i część elektronarzędzi. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama