29-letni Bogdan Semenowycz z Ukrainy okazał się najlepszy w 3. PKO Rzeszowskim Maratonie, który odbył się w niedzielę. Najlepszy Polak zajął szóste miejsce.

W Rzeszowskim Maratonie wzięło udział 690 osób, w tym 116 kobiet. W imprezie brali udział zawodnicy z Polski, a także Ukrainy, Niemiec, USA, Białorusi, Kenii, Chorwacji i Węgier. Pięć pierwszych miejsc zajęli Ukraińcy i Kenijczycy.

Zwycięzca Bogdan Semenowycz, który na co dzień trenuje w klubie Finisz-Kalisz, ponad 42-kilometrowy dystans pokonał w 2:26:07 s. W nagrodę otrzymał 6 tys. zł. Drugie miejsce zajął 29-letni Abel Kibet Rop z Kenii. Do zwycięzcy stracił 21 s. Trasę pokonał w czasie 2:26:28. Kenijczyk za drugie miejsce otrzymał 4 tys. zł.

Ostatnie miejsce na podium również przypadło Kenijczykowi. 23-letni Launen Kawalia przebiegł trasę w czasie 2:29:38 s. On w nagrodę otrzymał 3 tys. zł.

Najlepszy Polak na 6. miejscu

Najlepszym Polakiem był Hubert Wierdak z Korczyny, który zajął szóste miejsce (2:43:11 s.) Drugie miejsce zajął Jacek Żądło z Mielca (7. miejsce w ogólnej klasyfikacji). Trzeci był Robert Preisner z Siedlec (10. miejsce w całym maratonie).

Najlepszą kobietą w maratonie była Kenijka Gladys Cheboi z klubu SKKS Dorcus Sport. Jej czas to 2:54:06 s. W nagrodę dostała 6 tys. zł.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałam. Bieg maratoński należy do jednych z najtrudniejszych, dlatego trzeba bardzo dużo trenować aby osiągać takie wyniki – mówiła Gladys Cheboi.

Drugie miejsce zajęła Marija Trosic Vrajcic z Chorwacji (2:56:17 s). W nagrodę otrzymała 4 tys. zł. Trzecie miejsce zdobyła Elena Fedorowa z Ukrainy. Maraton przebiegła w czasie 2:57:14 s. Zdobyła 3 tys. zł. Najlepszą Polką była Marta Kloc z Zabrodzia. Zajęła 5. miejsce, a 27. w ogólnej klasyfikacji.

Pełna klasyfikacja kategorii open dostępna jest TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Polacy najlepsi w sztafecie

W 3. PKO Rzeszowskim Maratonie brały udział także sztafety. Wystartowało 49 drużyn. W każdym zespole musiała być co najmniej jedna kobieta. Zawodnicy przebiegali trzy odcinki po 10 km i po jednym 7- oraz 5-kilometrowym.

Na najwyższym miejscu podium stanął zespół „Runspiration” w składzie: Kamil Wojnicki, Tomasz Kawik, Michał Gąsiorski, Sara Marmon i Dawid Malina. Maraton przebiegli w czasie 2:28:25 s. Zdobyli 2 tys. zł nagrody.

Drugie miejsce zajęła „Drużyna Ukraińska” w składzie Koliada Kostiantyn, Tyndyk Awdriy, Grzegorz Ziomek, Yulia Kukhar i Roman Rostykus. Trasę pokonali w czasie 2:39:35 s. (nagroda 1,5 tys. zł).

Na trzecim miejscu uplasowały się „Rzeszowski Gazele i Gepardy II” w składzie: Piotr Kobylarz, Marcin Bogusz, Andrzej Cisek, Justyna Stadnik i Grzegorz Złotek. Ich czas to 2:43:52 s. W nagrodę otrzymali tysiąc złotych. Pełne wyniki sztafet dostępne są TUTAJ.

Niedzielny maraton zakończył dwudniowe święto biegacze w Rzeszowie. W sobotę odbył się „Bieg na Piątkę”.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i poziomu imprezy. Maraton cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję – zapowiada Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które zorganizowało imprezy biegowe.