Reklama

Ulica Karola Wojtyły w Rzeszowie przejdzie rozbudowę. Inwestycja obejmie rozbudowę ulicy na całej jej długości, czyli od skrzyżowania z al. Sikorskiego (droga wojewódzka nr 878) do mostu na rzece Strug.Rozbudowę ulicy Karola Wojtyły Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zlecił firmie Skanska. Inwestycja będzie kosztowała 9,6 mln zł. Prace potrwają do końca listopada br.

Prace, które wykona Skanska, będą polegały na przebudowie ul. Karola Wojtyły na długości 2,3 km. – Istniejącą jezdnię poszerzymy do 6 m – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu w Skanska. – Wybudujemy też chodniki o szerokości 2 m.

W ramach prac na ulicy rozbudowane zostaną też zatoki autobusowe, przebudowane zjazdy publiczne i indywidualne. – Dzięki inwestycji ul. Karola Wojtyły stanie bardziej bezpieczna dla pieszych i kierowców, a przejazd nią będzie płynniejszy niż do tej pory – dodaje Bogusław Cienki.

Rozbudowany odcinek ulicy zyska nową nawierzchnię. – Roboty będziemy się starali wykonywać przy jak najmniejszych utrudnieniach dla kierowców i mieszkańców – zapewnia Adam Drożak, kierownik budowy, Skanska. – Przez cały okres prac będziemy się starali, aby mieszkańcy mieli zapewniony dostęp do posesji. W pierwszej kolejności zamknięcia jezdni będą jedynie połówkowe, ale w zasadniczym etapie prac czasowo będą zamykane całe odcinki ulicy.

Dotychczasowy ruch linii autobusowych zostanie utrzymywany w najdłuższym możliwym czasie. Rozbudowa ul. Karola Wojtyły będzie się też wiązała z koniecznością przebudowy istniejących sieci i budową nowych: energetycznej, wodociągowej, gazociągu, kanalizacji. Skanska wykona przebudowę oświetlenia drogi i jej nowe oznakowanie.

Skanska w Rzeszowie

Skanska od lat realizuje na terenie Rzeszowa inwestycje z zakresu budownictwa drogowo-mostowego i kubaturowego. W ubiegłym roku firma m.in. rozbudowała al. Rejtana i wybudowała Most Narutowicza. Była też wykonawcą okrągłej kładki dla pieszych oraz kilku inwestycji dla Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

Obecnie w stolicy Podkarpacia Skanska przebudowuje ulice Hrabiego Potockiego i Naruszewicza oraz wykonuje dla Uniwersytetu Rzeszowskiego Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych oraz Zakład Nauk o Człowieku.

 redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.