Zdjęcie: Kamil / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Ponad 2,5 godziny trwały utrudnienia na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie, gdzie ciężarówka zakopała się na poboczu.

“Ul. Podkarpacka  jest nieprzejezdna. TIR zablokował cały pas przy próbie nawrotu” – napisał pan Kamil, Czytelnik Rzeszów News.

Anna Klee z podkarpackiej policji potwierdza, że ciężarowy samochód częściowo zakopał się na poboczu przy ul. Podkarpackiej za rondem blokując dwa pasy ruchu w kierunku Rzeszowa. 

Ruch w obu kierunkach odbywał się pasami biegnącymi w kierunku Boguchwały. Utrudnienia trwały do godz 20:30.

Zdjęcie: Wojciech / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Kamil / Czytelnik Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

 1. “Zakopała się” – co za tłuk to pisał. Wy tam dziennikarzyny to pracę macie po znajomości albo jacyś ukraińcy to redagują za paczkę fajek.

 2. Nie mów tak! Manewr może do końca nie przemyślany, ale nawet nie wiesz jaki jest stres dla takiego kierowcy nawet jeśli ma duży staż jazdy samochodem ciężarowym.

 3. Trudno rozeznac czytając pod tekstem czyja była wina
  – albo Pan kierowca nie opanowal perfekcyjnie takich manewrów ( nie ma informacji ile lat powozi)
  – albo projektant źle wyrysował nawrotke i namy co mamy nie wiadomo kto i gdzie go szkolił

  Obserując drogi widac często że te skręty czy nawrotki kreśli matoł stwierdzam to po 44 latach za kierownicą

  Np.jadac od mostu Mazowieckiego na rondzie Kuronia prawoskręt
  ( w kierunku ronda Pobitno ) jest dokumentnie sknocony ,normalne dziadosto które wyrysował projekrant a potem taki wyrysowany bubel wykonawca wykonał – prawoskręt jest po prostu do DUPY – stwierdzam to w oparciu o lata jazdy i jazdy w 9 krajach świata
  Ale mamy co mamy cieńcy nauczyciele to i kiepscy uczniowie a kto spija ” śmietanke” no jak zwykle Suweren i co może zrobić nic – Pikuś ; O !

 4. Taki z Ciebie egzaminator jak z koziej dupy trąba:( Kierowca dal popis nieumiejętność jazdy zestawem aż miło:( powinien ten manewr wykonywać że środkowego pasa A nie skrajnego lewego i wtedy by się zmieścił:) brakło wiedzy albo doświadczenia:(
  Ciekawe kto go wyciągał? Straz czy prywatny holownik ? Skończyło się mandatem czy jeszcze doszła faktura na kilka tyś za wyciąganie?
  To co na pewno wiele nauczy 😉

 5. Ewidentna wina kierowcy TIR’a (czyt. brak umiejętności, oceny długości pojazdu, brak znajomości przepisów). Cytat z kodeksu drogowego:
  “…2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
  1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
  2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.
  3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.”
  Zgodnie z tymi przepisami kierowca mógł, a nawet powinien wykonać manewr z prawego pasa ruchu tak, aby wykonanie tego manewru nie wymuszało cofania pojazdem w trakcie jego wykonywania.

 6. Projektując pas do zawracania ktoś używał za dużo ekierki, a za mało cyrkla? Ot wszystkie nowe inwestycje drogowe w Rzeszowie są tak projektowane.Taki żart od dyrektora Piotra Miąso.

 7. NIestety mylisz się amatorze. Jeśłi zgodnie z przepisami i oznakowaniem pionowym i poziomym dozwolone jest zawracanie to jest dozwolone choćby nie wiem jaki to byłk pojazd. Widocznie droga jest źle zaprojektowana. Ewentualnie należy rozważyć likwidację ‘przyzwolenia’ na zawracanie i przemodelować oznakowanie w tym miejscu skoro “standardowy” TIR ma problem z wykonaniem tego manewru. Nie można tu mieć pretensji do kierowcy. Wszystko zrobił zgodnie z przepisami.

 8. rozumiem, że gdyby się nie zakopał to zostawiłby po sobie rozwalony trawnik i pojechałby dalej…
  W każdym normalnym kraju za coś takiego takiego zabraliby kierowcy uprawnienia skoro nie jest w stanie ocenić jaki promień skrętu ma taki zestaw

Comments are closed.