Zdjęcie: Krzysztof Witek / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Wyremontowana droga wojewódzka 878 – od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z DW 869 w Jasionce – oficjalnie otwarta.

Inwestycja kosztowała prawie 150 mln zł, z czego ponad 100 mln pochodziło z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Droga została rozbudowana na odcinku 5 km. Przede wszystkim poszerzono jezdnię do dwóch pasów ruchu w każdą stronę. Na całej długości trasy znajdują się ścieżki pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.

Zdjęcie: Krzysztof Witek / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Most na rzece Mrowla i wiadukt nad drogą w Trzebownisku rozebrano i wybudowane na nowo oraz wykonano trzy przepusty dla zwierząt. Przebudowane zostały skrzyżowania z drogami innych kategorii – wybudowano dwa ronda.

Przebudowanych zostało również ponad 200 zjazdów oraz wybudowano kanalizację deszczową, oświetlenie i drogi serwisowe do obsługi przyległych terenów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Ta droga była w bardzo trudnych warunkach realizowana. Udało się ostatnim rzutem wykorzystać pieniądze z Polski Wschodniej. To nasz duży sukces – podkreślał w środę na otwarciu drogi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

– Do lotniska będzie można szybciej dojechać – twierdzi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Droga została wyremontowana przez firmę Budimex. 

Zdjęcie: Krzysztof Witek / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama