Ulica Myśliwska
Zdjęcie: Pixabay

Jezdnię ulicy Myśliwskiej w Rzeszowie poszerzymy do 7 metrów – zapowiada ratusz. Pierwsze przymiarki do rozpoczęcia inwestycji właśnie ruszyły. 

Ulica Myśliwska znajduje się na najmłodszym rzeszowskim osiedlu – Pogwizdów Nowy, który 1 stycznia 2020 roku został włączony do granic administracyjnych miasta. Wcześniej Pogwizdów Nowy należał do gminy Głogów Małopolski. 

W czwartek Urząd Miasta Rzeszowa poinformował o tym, że ogłoszono przetarg na opracowanie projektu rozbudowy ulicy Myśliwskiej – od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta. Firmy swoje oferty mogą składać do 2 grudnia br.

– Zwycięzca przetargu będzie miał 11 miesięcy od daty podpisania umowy na dostarczenie gotowego projektu – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Miejscy urzędnicy przypominają, że rozbudowę ulic Pogwizdowskiej i Myśliwskiej wpisano do tzw. kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami w trakcie trwania kampanii wyborczej.

Plan inwestycji obejmuje m.in. budowę brakującego chodnika przy ul. Myśliwskiej po południowej stronie drogi wraz z przebudową istniejących chodników (ok. 651 m), poszerzenie jezdni ul. Myśliwskiej do 7 metrów, budowę dwóch zatok autobusowych.

Ponadto, ma zostać przebudowane skrzyżowanie z ul. Pogwizdowską wraz z rozbudową ul. Pogwizdowskiej na odcinku ok. 65 m, skrzyżowanie z ul. Św. Huberta (na odcinku ok. 30 m), zamontowane zostanie nowe oświetlenie i doświetlone będą skrzyżowania. 

Nie zabraknie budowy kanalizacji deszczowej, budowy i przebudowy zjazdów, skrzyżowań z istniejącymi drogami oraz przebudowy sieci kolidujących. Budowa, rozbudowa i przebudowa dróg na Myśliwskiej zostanie przeprowadzona na łącznej długości 746 metrów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama