Zdjęcie: materiały Uniwersytetu Rzeszowskiego
Reklama

Wrzesław Romańczuk, zmarły w 2004 roku znakomity lekarz, społecznik i człowiek wielkiego serca, będzie miał w Rzeszowie swoją ulicę. Jego nazwiskiem nazwano drogę w rejonie szpitala przy ul. Lwowskiej.

Z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy „Wrzesława Romańczuka” do Urzędu Miasta Rzeszowa zwróciła się Rada Osiedla Mieszka I. To w dużej mierze dzięki jego staraniom w Rzeszowie utworzono Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Doktor Romańczuk organizował także bale charytatywne, podczas których zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Między 1994 a 2000 rokiem był dyrektorem szpitala przy ul. Lwowskiej. I to właśnie ulica obok lecznicy, biegnąca od ul. Jana Niemierskiego do al. Armii Krajowej dostanie nazwę Wrzesława Romańczuka.

– Profesor Romańczuk był wyjątkowym człowiekiem, wybitną postacią, doświadczyłem tego współpracując z nim przed laty. Miał olbrzymi wkład w rozwój szpitala oraz kierunków medycznych na UR. Cieszę się, że teraz będzie patronem ulicy obok miejsca, w którym z pasją niósł pomoc innym – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rada Miasta Rzeszowa we wtorek uchwałę przyjęła jednogłośnie.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama