Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

W czwartym kwartale 2026 roku zakończy się przebudowa blisko 14-kilometrowego odcinka drogi S19 Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka.

W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy ze Strabagiem, który wybuduje drogę na wspomnianym odcinku S19. Strabag był jednym z ośmiu chętnych wykonawców. Zarobi na tym ok. 273 mln zł. 

Podpisana w poniedziałek umowa jest 21 w tym roku, którą zawarła GDDKiA, dotyczą one budowy dróg o łącznej długości blisko 275 km i wartości ok. 10,5 mld zł.

Na przebudowę S19 Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka (13,8 km) z niecierpliwością czekają kierowcy. Do ekspresówki, która ma obecnie trzy pasy, ma być dobudowana druga jezdnia. Po rozbudowie, będą po dwa pasy ruchu, pas awaryjny (2,5 m) i pobocza.

Dziś „wąskie gardło” S19 utrudnia ruch ciężarówek, dojazd do strefy ekonomicznej i lotniska w Jasionce. Inwestycja będzie prowadzona na terenie gmin Sokołów Młp. i  Trzebownisko i Czarna, w sąsiedztwie już istniejącej S19.

Budowa ma ruszyć w 2024 roku i trwać do połowy 2026. Ponadto istniejący MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany, co oznacza, że w przyszłości będzie mogła powstać tu stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe. 

Strabag ma 39 miesięcy na uporanie się z inwestycją. Przerwa zimowa będzie trwała od 15 grudnia do 15 marca, co oznacza, że ekspresówka na tym odcinku będzie gotowa w czwartym kwartale 2026 roku.

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama