Zdjęcie: Underground Pub
Reklama

Tymon Tymański rozpocznie na nowo starą, dobrą tradycję Underground Pub w Rzeszowie. Tymański zagra 5 marca. 

Underground Pub to znane i lubiane miejsce przy ul. Matejki. Dla tych, którym to miejsce kojarzy się z dobrymi koncertami, mamy świetną wiadomość – pub wraca do korzeni! Po zmianach właścicielskich ponownie w lokalu będą koncerty. Na przetarcie jeszcze w tym miesiącu – 27 i 28 lutego – rzeszowski zespół Jeszcze 8 godzin, Pisk i Rwa Kulszowa.

Na pierwszy ogień po pięciomiesięcznej przerwie idzie Tymon Tymański. W Undergroundzie zagra 5 marca. Podczas koncertu będzie on promował swoją najnowszą płytę „Paszkwile”, która jest jego solowym debiutem. „Paszkwile” muzycznie są mieszanką postrocka, postjazzu i elektroniki, tekstowo – Tymon ostrzega przed monopartyjnością i reżimem.

Tymański w „Paszkwilach” opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość. Bilety na koncert Tymańskiego kosztują 40 zł (50 zł w dniu koncertu). Można je kupić w Undergroundzie oraz przez internet – TUTAJ. 

To nie jedyny koncert, który odbędzie się w marcu w Undergroundzie. – Chcemy scenę otworzyć też na zespoły lokalne, które nie mają się gdzie podziać. Dla nich to świetna okazja, by się zaprezentować przed publicznością, a dla naszych gości, by wziąć udział w koncercie bezpłatnie lub za symboliczną kwotę – wyjaśnia Ewa, współwłaścicielka lokalu. 

Zgodnie z tą ideą, 14 marca w Undergroundzie odbędzie się drug edycja przeglądu zespołów muzycznych „Alternatywy 4”, które stawiają na autorski repertuar. Uczestnikami przeglądu muszą być zespoły pochodzące i działające na terenie Podkarpacia, które nie mają mają staż nie dłuży niż 5 lat oraz wydanego longplay’a. 

Artystów, którzy wystąpią podczas drugiej odsłony tego wydarzenia, poznamy 8 marca.  Zespoły mogą zgłaszać się do 29 lutego – TUTAJ. 

26 marca z kolei w Undergroundzie zagra After Midnight, czyli mocna dawka pop-punkowej melodii przeplatana słodkim wokalem. – To jednak nie wszystko. W planach mamy także spotkania z podróżnikami. Maciej Klimkowicz i Dawid Rojek zjawią się u nas pod koniec kwietnia – zapowiada Ewa. 

Jeśli zaś chodzi o klimat Undergroundu, nowi właściciele, którzy nomen omen byli stałymi bywalcami pubu, zapewniają, że się nie zmieni. – To będzie taki Underground, jak przez ostatnie 23 lata – zapewnia Ewa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: