Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Miasto planowało wydać na tę inwestycję prawie pół miliona złotych. Ale firmy, które zgłosiły się do przetargu, złożyły dużo, dużo wyższe oferty.

Projekt na odnowienie ogródka przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Zaplanowano nowy plac zabaw z urządzeniami, które przyciągną dzieci z rodzicami, zaprojektowano również rabaty z nowymi bylinami wśród starych drzew.

W części dla dzieci będzie tyrolka, podwójna zjeżdżalnia, huśtawki, bujaki, zestaw ogrodowych dzwonków, głuchy telefon a nawet biblioteczka plenerowa. Obok strefa odpoczynku z parkletami i nowymi roślinami. Prace miały się rozpocząć jeszcze wiosną.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na 790 tys. zł, kolejna na 791 tys. zł, a najdroższa na 927,5 tys. zł. Przetarg unieważniono, bo oferta z najniższą ceną przewyższa o prawie 300 tys. zł kwotę zarezerwowaną na ten cel – 494 tys. zł. 

Miasto nie zwiększy kwoty na odnowienie ogródka, ale też nie rezygnuje z inwestycji.  – Czasami jest tak, że na kolejne przetargi firmy składają niższe oferty. I na to liczymy – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Wkrótce przetarg zostanie powtórzony. 

(la)

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama