Reklama

Ponad 6000 tytułów oraz ponad 1000 mediów elektronicznych obejmują zbiory nowo otwartej Biblioteki Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

[Not a valid template]

 

Na całym świecie jest ponad 60 Bibliotek Austriackich. Ich zadaniem jest m.in. popularyzowanie kultury, w tym literatury, austriackiej, ale także wiedzy o Austrii. To miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas z książką, zaglądnąć na wystawę, posłuchać prelekcji.

W środę (25 lutego) Bibliotekę Austriacką otwarto w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Kopisto. Jest jedną z sześciu w Polsce. Zbiory Biblioteki na UR obejmują ponad 6000 tytułów oraz ponad 1000 mediów elektronicznych.

– Dla germanistów, studentów filologii germańskiej, miłośników Austrii i języka niemieckiego, wreszcie uczniów szkół każdego szczebla to niezwykła gratka, ponieważ w Rzeszowie mają na miejscu bogate zbiory biblioteczne, w przygotowaniu wydarzenia kulturalne, wśród nich promocje książek, spotkania z autorami, wystawy, konkursy – informuje Grzegorz Kolasiński, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Biblioteka Austriacka to także poszerzenie kontaktów międzynarodowych tutejszej germanistyki, a tym samym całego UR.

Instytut Filologii Germańskiej oraz cały UR związany jest z krajami niemieckojęzycznymi licznymi umowami o współpracy w zakresie wymian naukowych i studenckich. Prym wiedzie tutaj Uniwersytet Kraju Saary w Niemczech (Saarbrücken), z którym od 2012 r. UR zawiązał oficjalną umowę o partnerstwie i współpracy.

– Otwarcie Biblioteki Austriackiej w Instytucie Filologii Germańskiej jest w tym kontekście znaczącym krokiem w sytuowaniu Uniwersytetu Rzeszowskiego w przestrzeni międzynarodowej. Zbiory do Biblioteki zostały przekazane przez rząd Republiki Austrii – dodaje Grzegorz Kolasiński.

Biblioteka Austriacka jest czynna poniedziałki od godz. 13:00 do 17:00, w pozostałe dni od 9:00 do 13:00. Zbiory mogą wypożyczać studenci UR. Osoby spoza uczelni mogą się ze zbiorami zapoznać na miejscu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: