Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w trzech kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award – projektu, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.

– Niezależnie od szumu informacyjnego wokół szkolnictwa wyższego robimy swoje – mówi prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Cieszy nas, że niezależna grono ekspertów doceniło wkład badaczy z UR w postrzeganie polskiej nauki w świecie – dodaje. 

Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nominowane do nagrody są te ośrodki badawcze, które notują stały wzrost ilości publikacji naukowych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalności w danej dyscyplinie (według klasyfikacji OECD).

Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w trzech kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award

– To bardzo ważne i nobilitujące, że nasz wkład w rozwój nauki został dostrzeżony. Nominacje w obszarze nauk rolniczych i nauk o życiu, humanistycznych i medycznych pokazują, że jesteśmy silnym ośrodkiem naukowym, który potrafi zapewnić jakość kształcenia na najwyższym poziomie – twierdzi prof. Marek Koziorowski, prorektor UR ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 listopada br. w Warszawie, podczas Gali towarzyszącej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama