Uniwersytet Rzeszowski wkrótce wzbogaci się o Zakład Nauk o Człowieku. Skanska kończy budowę obiektu, który będzie służył przyszłym studentom medycyny w Rzeszowie. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to blisko 23 mln zł.

[Not a valid template]

 

Zakład Nauk o Człowieku powstaje u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego, w okolicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Warunkiem kształcenia przyszłych lekarzy jest odpowiednia baza dydaktyczno-badawcza i taką, na zlecenie Uniwersytetu Rzeszowskiego, realizuje Skanska. – Budowa Zakładu Nauk o Człowieku to ważny krok do uruchomienia na UR kierunku lekarskiego – podkreśla prof. Czesław Puchalski, prorektor ds. rozwoju na UR

Cztery jednostki

W Zakładzie uruchomione zostaną cztery jednostki: Anatomia Prawidłowa i Patologiczna Człowieka, Histologia z Embriologią oraz Medycyna Sądowa.

Zakład Nauk o Człowieku jest budynkiem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Powstał na działce o powierzchni 0,65 ha.

– Kubatura obiektu to14 tys. m³, a powierzchnia użytkowa wynosi ponad 2,3 tys. m² – mówi Andrzej Janora, menadżer projektu w firmie Skanska. – Budynek ma prawie 14 m w najwyższym punkcie, 93 m długości i 15 m szerokości. Zakres prac obejmuje także wyposażenie sal i laboratoriów dydaktycznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Skanska jest także odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Postęp prac

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz roboty drogowe i prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Powstają tu m.in. chodniki, trawniki, ławki i stojaki na rowery.

– Trwa montaż wyposażenia stałego budynku, czyli stołów sekcyjnych, stołów do analizy wycinków histopatologicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej będących na wyposażeniu sal sekcyjnych i pomieszczeń pomocniczych. Instalujemy także wyposażenie łazienek – informuje Bartosz Ostrowski, kierownik budowy w Skanska.

W całości wykończona jest już aula wykładowa znajdująca się na parterze budynku oraz sala seminaryjna. – Przed nami dostawa i rozstawienie pozostałych mebli będących na wyposażeniu budynku – dodaje Ostrowski. Prace potrwają do końca czerwca br.

8 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na kierunek lekarski. UR na pierwszy rok studiów planuje przyjąć 120 osób: po 60 na studia stacjonarne i niestacjonarne. Ukończenie 6-letnich studiów magisterskich kończy się uzyskaniem tytułu lekarza.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama