Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie idzie na rękę pasażerom miejskich autobusów. Od września uprawnienia do bezpłatnych przejazdów będzie można przedłużyć za pomocą kasownika. 

ZTM przypomina, że bezpłatne przejazdy autobusami przysługują uczniom od rozpoczęcia do ukończenia nauki w szkole lub placówce nie dłużej jednak niż do ukończenia 21. roku życia. Poniższe dokumenty należy przesłać na adres: bezplatnyuczen@ztm.erzeszow.pl (służy tylko do zapisania uprawnienia do bezpłatnego przejazdu dla ucznia).

Warunkiem korzystania z darmowej komunikacji jest wysłanie skanu lub zdjęcia (obie strony) ważnej legitymacji szkolnej na rok 2021/2022 oraz skan lub zdjęcie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego z adresem zamieszkania (w poz. 3 PIT konieczny numer z UPO) – za poprzedni rok kalendarzowy.

– Skany lub zdjęcia dokumentów muszą być czytelne, nie budzące wątpliwości – podkreśla ZTM. 

W temacie maila należy wpisać imię i nazwisko ucznia, dla którego będzie zapisane uprawnienie. W treści maila trzeba wpisać PESEL oraz numer Rzeszowskiej Karty Miejskiej (wydawana jest za darmo w Punktach Obsługi Podróżnego), na której powinno być zapisane uprawnienie do bezpłatnego przejazdu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dokumenty muszą być kompletne, w przeciwnym razie uprawnienie do bezpłatnej komunikacji nie zostanie zapisane. Skany dokumentów muszą pozwalać na odczytanie wszystkich niezbędnych informacji. Dane do systemu zostaną wprowadzone w ciągu 8 dni roboczych od daty otrzymania maila. Potem uprawnienia można zapisać w kasowniku. 

Uprawnienia na e-karcie muszą być zapisanie w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia o możliwości zapisania uprawnienia. – Uprawnienie obowiązuje od chwili zapisania w kasowniku na RKM – podkreśla ZTM, dodając, że podróżny może być wezwany do okazania oryginałów dokumentów, jeżeli te zeskanowane będą budzić wątpliwości. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama