Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Tomasz Skoczylas został dyrektorem rzeszowskiego Urban Labu, a sam Urban Lab przekształcono w nowy wydział Urzędu Miasta Rzeszowa.

Urban Lab (jego siedziba jest przy ulicy 3 Maja, w dawnych „Delikatesach”) otwarto 9 października 2019 roku. To „miejskie laboratorium” – tu rodzą się nowe pomysły związane m.in. z komunikacją, innowacjami, ochroną środowiska, zielenią. W Urban Labie organizowane są spotkania z udziałem mieszkańców i ekspertów z różnych dziedzin. 

Urban Lab powstał z inicjatywy Konrada Fijołka, obecnego prezydenta Rzeszowa. Podobny projekt w tym samym czasie zrealizowano w Gdyni. Przez dwa lata – do 2021 roku – był on finansowany z unijnych funduszy. Utworzenie rzeszowskiego Urban Labu kosztowało 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 2,6 mln zł.

Po dwóch latach, miasto musiało zdecydować, czy Urban Lab zamknąć, czy kontynuować jego działalność. Koordynatorem „miejskiego laboratorium” w tym czasie była Małgorzata Michalska. Ratusz uznał, że Urban Lab pozostanie, będzie nowym wydziałem magistratu, co też oznacza, że miasto w całości bierze na swoje barki finansowanie UL. 

– Chcemy zachować dorobek Urban Labu i kontynuować jego działalność. Urban Lab jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców, którym przyszłość miasta nie jest obojętna – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Pełna nazwa nowego wydziału to Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab Urzędu Miasta Rzeszowa. Od Nowego Roku będzie miał on dyrektora. Ogłoszony przez ratusz konkurs wygrał Tomasz Skoczylas. To kolega Konrada Fijołka, Skoczylas od wielu lat pracuje w urzędzie miasta, w tej chwili w biurze obsługi informatycznej i telekomunikacyjnej. 

O stanowisko dyrektorskie walczyły dwie osoby. Tomasz Skoczylas, jak poinformowało miasto, otrzymał najwięcej punktów podczas selekcji. Wcześniej nazwisko Skoczylasa przewijało się w kontekście nowego dyrektora Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta, gdy z tego stanowiska zrezygnowała Ewa Depa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama