Fot. Materiały prasowe Fundacji im. Zbigniewa Herberta

Każdy powód do świętowania jest dobry. Jeśli jesteś miłośnikiem poezji, a szczególnie autorstwa Zbigniewa Herberta, koniecznie musisz przyjść w sobotę na imprezę, którą organizuje herbaciarnia Królestwo Bez Kresu.

„…idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch, ocalałeś nie po to aby żyć […] Bądź wierny. Idź” – to słowa z jednego z utworów Zbigniewa Herberta – znanego i cenionego poety,  eseisty, dramaturga, twórcy słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autora słuchowisk, którego pośmiertnie odznaczono Orderem Orła Białego.

Ten wybitny twórca urodził się 29 października 1924 roku we Lwowie. Gdyby żył w najbliższy poniedziałek skończyłby 94 lata. Królestwo Bez Kresu (al. Piłsudskiego 8-10) tę datę postanowiło upamiętnić i miłośników poezji Herberta zaprosić na jego imprezę urodzinową, która odbędzie się w sobotę (27 października). 

W programie znajdziemy przegląd poetycki, gdzie każdy może zaprezentować jeden lub dwa utwory poetyckie własnego autorstwa.

Każdy chętny będzie mógł mógł zaprezentować także jedno zdjęcie z podróży i opowiedzieć o coś o nim. Zdjęcia będą wyświetlane za pomocą rzutnika. Osoby, które chcą się nimi podzielić, powinny je przesłać na adres: fundacjatradycji@gmail.com.

Podczas urodzinowej imprezy będą śpiewane także pieśni z repertuaru Towarzystwa Michała Archanioła – zapowiada Królestwo Bez Kresu. Na koniec poetyckiej imprezy urodzinowej odbędzie się turniej interpretacyjny. Chodzi o głośne czytane wierszy i odpowiadanie na pytanie: „co Herbert miał na myśli?”.

Wstęp na wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 17:00, jest bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama