Zdjęcie: Materiały prasowe

URtalking to sposób na przełamanie strachu przed publicznymi wystąpieniami, egzaminami ustnymi czy też rozmowami rekrutacyjnymi. Tym razem podczas konkursu zaprezentuje się trzech prelegentów: Bartłomiej Krzych, Jakub Łeski oraz Kamil Kogut.

„Dobre wystąpienie powinno wyczerpać temat, nie słuchaczy” – mawiał Winston Churchill. Z podobnego założenia w 2011 roku wyszedł  dr Grzegorz Hajduk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, który wymyślił konkurs URtalking dla osób, które chciały spróbować swoich sił w wystąpieniach, by przełamać stres, który powstrzymuje wielu młodych ludzi w czasie rozmów rekrutacyjnych, czy egzaminach ustnych.

Dlatego też w środę (11 stycznia) po raz 22. będzie można w ramach URtalking podziwiać słowne zmagania trzech prelegentów, którymi będą: Bartłomiej Krzych, filozof z marzeniami, który opowie „Dlaczego istnieje raczej coś, niż nic?”, Kamil Kogut z wystąpieniem – „Świadomość” oraz Jakub Łeski, który zdradzi czym jest hejt w wystąpieniu „Hejt, czyli hamujący entuzjazm jadowity tekst”.

Zadaniem całej trójki będzie zaprezentowanie w ciągu 12 minut wybranego przez siebie tematu w sposób, który zainteresuje publiczność oraz oceniających wystąpienie jurorów.

– Wystąpienia uczestników są nagrywane i umieszczane na kanale konkursu na portalu YouTube. Dzięki temu możemy ponownie obejrzeć wystąpienia naszych uczestników, ocenić i podyskutować na ich temat, a przede wszystkim przywołać tę niesamowitą atmosferę panującą podczas realizacji projektu – wyjaśnia Aneta Bęben z Koła Naukowego Liderzy Biznesu Uniwersytetu Rzeszowskiego, które jest organizatorem URtalking.  

Głównym celem konkursu jest kształtowanie i promowanie umiejętności interpersonalnych wśród  studentów. W ten sposób doceniane i wspierane są osoby, które w skuteczny sposób potrafią zainteresować innych swoimi pasjami i wiedzą.

W związku z tym, że 22. edycja URtalking odbywa się w karnawale na uczestników i słuchaczy konkursu czekać będzie mała muzyczna niespodzianka. Wszyscy miłośnicy płomiennych przemówień mogą przyjść w środę o godz.18:30 do Wydziału Ekonomii UR, sala C5 (ul. Ćwiklińskiej 2). Wstęp bezpłatny.

Konkursowi URtalking patronuje Rzeszów News. 

(jg)

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama