Czy w 12 minut można kogoś zainteresować swoją pasją i wiedzą? Przekonamy się o tym w najbliższy wtorek (26 kwietnia) podczas 20. edycji URtaling na Uniwersytecie Rzeszowskim.

URtalking organizuje największe na UR Koło Naukowe Liderzy Biznesu działające na Wydziale Ekonomii.

– Naszą misją jest kształtowanie osobowości potrafiących ze swobodą poruszać się w świecie biznesu – tłumaczy przedstawicielka Koła Aneta Bęben. – Naszym zadaniem jest też praktyczne przygotowanie do pracy zawodowej oraz prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje.

Jednym z projektów realizowanych przez Koło Naukowe Liderzy Biznesu jest konkurs URtalking. Idea konkursu promującego umiejętności interpersonalne zrodziła się w 2011 r. Jego pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym jest dr Grzegorz Hajduk.

Zadaniem każdego z uczestników konkursu jest zaprezentowanie w ciągu 12 minut wybranego przez siebie tematu w sposób, który zainteresuje publiczność oraz oceniających wystąpienie jurorów.

– Głównym celem jest kształtowanie i promowanie umiejętności interpersonalnych wśród studentów. W ten sposób doceniane i wspierane są osoby, które w skuteczny sposób potrafią zainteresować innych swoimi pasjami i wiedzą – twierdzi Aneta Bęben.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wtorkowy URtalking odbędzie się już po raz 20. Wystąpienia uczestników są nagrywane i umieszczane w serwisie YouTube.

W nadchodzącej edycji URtalking wystąpi trójka studentów. Michał Chodorek będzie miał wystąpienie pt. „Czy mam się wstydzić, że jestem Polakiem?”. Agata Dudek będzie mówiła o „nietypowych lotniskach”, a Artur Błoniarz spróbuje rozstrzygnąć spór, co jest lepsze – woda mineralna, czy kranówka.

Gościem specjalnym URtalking będzie Kevin Kareckas, pochodzący z Teksasu native speaker, który do Rzeszowa przyjechał na wymianę i wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim. – Jest niesamowitym mówcą – bardzo żywiołowym i pozytywnym – dodaje Aneta Bęben.

URTalking odbędzie się w auli Wydziału Ekonomii UR przy ul. Ćwiklińskiej 2. Początek o godz. 18:30. Udział bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama