Fot. Urząd Miasta Rzeszowa. Na zdjęciu Natalia Hul (po prawej stronie) oficjalnie powitana przez wiceprezydent Krystynę Stachowską
Reklama

Została nim Natalia Hul. W środę rozpoczęła pracę w strukturach miejskich. 

Powołanie rzecznika ds. osób niepełnosprawnych zapowiadał w kampanii wyborczej Konrad Fijołek. Konkurs na to stanowisko ratusz ogłosił 24 września, wyniki ogłoszono 2 listopada. Do konkursy zgłosiły się cztery osoby, wygrała go Natalia Hul. 

– Uzyskała najwyższą liczbę punktów – poinformowała nas Marzena Krawiec-Kłeczek z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

W środę oficjalnie Natalia Hul rozpoczęła swoją pracę, przywitała ją Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Natalia Hul od 2010 roku współpracuje ze stowarzyszeniami, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami, m.in. z Podkarpackim Stowarzyszeniem Głuchych. Jest tłumaczem języka migowego i często wspomaga fundacje podczas różnego rodzaju konferencji.

Hul opiekuje się również niesłyszącymi studentami rzeszowskich uczelni. Dotąd pracowała jako wykładowca języka migowego oraz języka angielskiego. Ratusz zapewnia, że Hul jest „świadoma wyzwań i wrażliwa na potrzeby osób niepełnosprawnych”. 

Do zadań rzecznika ds. osób niepełnosprawnych będzie należało m.in. poprawa jakości życia niepełnosprawnych, współpraca z organizacjami samorządowymi, rządowymi i pozarządowymi oraz likwidacja barier architektonicznych. 

Natalia Hul pracuje w Urzędzie Miasta Rzeszowa przy ul. Kopernika 16, pok. 9, tel. 17 875 49 95, e-mail: ron.umrz@erzeszow.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama