Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Znasz język ukraiński i rosyjski? Dołącz do wolontariuszy, którzy pomogą Ukraińcom. 

W czwartek Rosja dokonała napadu na Ukrainę. Cały cywilizowany świat solidaryzuje się z naszym wschodnim sąsiadem. Rzeszów także pomaga. W piątek miasto uruchomiło infolinię dla mieszkańców Rzeszowa, w tym szczególnie pochodzących z Ukrainy i obywateli Ukrainy.

W godzinach 8:00-20:00, także w weekend pod numerem telefonu 17 77 88 99 00 można uzyskać wszelkie informacje na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy.

Przy telefonach dyżurują konsultanci rozmawiający w językach polskim, ukraińskim i angielskim. W rejonie dworca PKP został zorganizowany punkt pomocy dla Ukraińców, którzy do Rzeszowa przyjadą koleją lub transportem zbiorowym.

W piątek Urząd Miasta w Rzeszowie poinformował, że poszukuje wolontariuszy do pomocy Ukraińcom. „Bądźmy solidarni i solidarnie pomóżmy. By wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy szukamy wolontariuszy, osób znających język ukraiński i rosyjski” – podał ratusz.

Wszystkie osoby, która chcą pomóc, proszone są o kontakt z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, tel. 17 875 47 42, mail: mgt@erzeszow.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama