– Trzeba podróżować i oglądać nowe miejsca, by uczyć się i wprowadzać innowacyjne rozwiązania w Rzeszowie – uważa prezydent Tadeusz Ferenc.

Rzeszowscy urzędnicy dużo podróżują po świecie z prezydentem Ferencem. Byli już w Chinach w mieście Fangchenggang oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju. W tym roku znów szykują się na wyjazd, który ma otworzyć ich oczy na innowacyjne rozwiązania i nowoczesną urbanistykę. Inicjatywa takiego wyjazdu wyszła od prezydenta.

– Szef uważa, że należy jeździć po świecie i podglądać najlepsze rozwiązania w dziedzinie urbanistyki. Dlatego wyszedł z takim pomysłem do pracowników urzędu – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To, w jakim kierunku pojadą urzędnicy, zostało omówione z Anną Rainczuk, dyrektorką Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. – Wybór padł na Dubaj, ponieważ tam obecnie są wprowadzane najnowocześniejsze rozwiązania w urbanistyce. Dodatkowo, pani dyrektor uzasadniała, że Dubaj jest kolebką wielu stylów architektonicznych i jest co oglądać – mówi Katarzyna Pawlak.

Do Dubaju pojedzie sześciu urzędników z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa i Wydziału Architektury. Obecnie nie wiadomo ile będzie kosztować taki wyjazd. – Pracownicy szukają tanich połączeń i noclegów – dodaje Pawlak. Jeśli chodzi o efekty tych wycieczek, to Rzeszów z Dubaju na razie przejął kolorowe kosze na śmieci i polewaczki do kwiatów.

rzeszownews@gmail.com

Reklama