Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Na jednej z rzeszowskich ulic mężczyzna próbował ukraść samochód.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Lwowskiej. Pokrzywdzony biegł za mężczyzną, który próbował mu ukraść auto. Powiadomieni policjanci zatrzymali sprawcę, którym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. 

Jak wynikało z późniejszych ustaleń funkcjonariuszy, pokrzywdzony siedział w samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów. Podszedł do niego nieznany mężczyzna i zażądał kluczyków i wyjścia z auta. Gdy pokrzywdzony odmówił, napastnik próbował go siłą wyciągnąć.

– Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprawcy nie udało się ukraść samochodu, niedługo później był w rękach policjantów. 37-latek trafił do policyjnego aresztu a sprawą zajęli się funkcjonariusze na Nowym Mieście. Okazało się, że za mężczyzną Sąd Rejonowy w Przeworsku wydał list gończy.

W Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie 37-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd aresztował go na trzy miesiące. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama