Zdjęcie: Gabinet Sowińska Podlasek

Osoby, które odważyły się skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez lekarzy żałują jedynie tego, że zdecydowały się skorzystać z tej możliwości tak późno. 

Co jest najważniejszą zaletą?

Dają widoczne rezultaty, a przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę są też bezpieczne. Niezwykle ważne w tej dziedzinie są umiar i poczucie proporcji. Na wszystkich tych elementach polegają pacjentki i pacjenci gabinetu Sowińska Podlasek, a coraz szersze grono odbiorców osób potwierdza, że w czasach przesytu i przesady stawianie na jakość jest najlepszą inwestycją. 

Lekarze pracujący w gabinecie oprócz rozwoju zawodowego w dziedzinie chorób zakaźnych i chirurgii ogólnej – równolegle wykonują zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, nici liftingujących, stosują wielokierunkowe mezoterapie i specjalistyczne peelingi medyczne.

Lekarze Sowińska Podlasek

Dla kogo ten zabieg?

Często pierwszym zabiegiem rozpoczynającym przygodę z medycyną estetyczną jest popularnie zwany botoks. Jest to mało inwazyjny, komfortowy i szybki zabieg polegający na podskórnym podaniu niewielkiej ilości leku sprawiającego, że poddawana zabiegowi okolica zmniejsza swoje możliwości mimiczne, a skóra wyraźnie się rozluźnia i wygładza. Uzyskuje się świetne efekty w przypadku zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek, a z mniej oczywistych – w rejonie ust (tzw. kod kreskowy), opadających kącików ust, bruksizmu, czy brody marmurkowatej.

Jeżeli potrzeba wypełnienia, swoją rolę spełnia kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w naszej skórze i odpowiadająca za prawidłowe jej uwodnienie i jędrność. Preparaty, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej pochodzą z laboratoriów farmaceutycznych i w zależności od producenta, charakteryzują się specyficznymi właściwościami.

Można żonglować w gęstości, sprężystości, spoistości, by dobrać odpowiedni preparat do potrzeb pacjenta. Zaopatruje się płytsze i głębsze zmarszczki lub bruzdy, zmniejsza cienie pod oczami, nawilża i powiększa usta, modeluje się nos niwelując asymetrie i garby, odnawia utraconą z wiekiem objętość policzków.

Gabinet Sowińska Podlasek rekomenduje, aby nie przesadzać z objętością. Dzięki temu efekt jest delikatny i odświeżający. U pań widzących u siebie opadający owal twarzy, pogłębiające się bruzdy nosowe i linie marionetki, stosuje się kwas hialuronowy w celu ich łagodzenia.

Natomiast u pań, które widzą dopiero początek takich zmian, podawanie kwasu hialuronowego utrzymuje tkanki przez dłuższy czas w dobrej kondycji, odsuwając w czasie wymienione oznaki starzenia. Kluczem jest dobranie odpowiednich preparatów, bo otrzymane efekty zależą w głównej mierze od subtelnych różnic reologicznych i wyczucia proporcji.

Modelowanie konturu twarzy

Jednym z bardziej skutecznych sposobów modelowania konturu twarzy jest zastosowanie nici – są wykonane z różnych materiałów, mają haczyki lub nie, są pojedyncze lub wielokrotne i mogą być proste albo skręcone.

Aktualnie do dyspozycji jest wiele bezpiecznych i sprawdzonych opcji. Niuanse typu grubość i sprężystość skóry, unaczynienie, ilość podściółki tłuszczowej determinują odpowiedni wybór. Efekt jest spektakularny i długotrwały, a sam zabieg mniej inwazyjny, niż się sądzi.

Kompleksowa opieka anty-aging

Najlepsze rezultaty otrzymuje się stosując techniki łączone. Kompleksowa opieka anty-aging wymaga wielokierunkowego działania, a zastosowanie różnych metod absolutnie nie oznacza nadmiaru, a wręcz zmniejsza ilość i częstość kolejnych zabiegów i zapewnia najbardziej naturalny wygląd.

Bardzo skutecznym dopieszczeniem są mezoterapie i peelingi medyczne radzące sobie z płytszymi zmarszczkami, bliznami i przebarwieniami. Trzeba przyznać, że metody te są niedoceniane, a powinny znaleźć się w całorocznym harmonogramie pielęgnacji dbających o siebie osób.

Dostępnych jest wiele komfortowych i sprawdzonych preparatów dedykowanych osobom borykającym się ze zmianami pozapalnymi trądzikowymi, melasmą, ze zwiotczeniem i poszarzeniem skóry, cellulitem. Gabinety kosmetyczne proponują zabiegi przeznaczone do tego typu problemów, należy jednak zaznaczyć, że nie mogą stosować wysoce specjalistycznych medycznych metod, a przecież te przynoszą największe rezultaty.

Zdjęcie: Gabinet Sowińska Podlasek

Gabinet Sowińska Podlasek znajduje się przy ulicy Litewskiej 12 w Rzeszowie. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu rezerwacji wizyty: (+48) 574 197 414. Można się również kontaktować za pośrednictwem maila: sp.estetyczna@gmail.com

Szczegóły oferty gabinetu znajdziecie na stronie: sowinska.podlasek.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama