Reklama

Do 15 października będzie zamknięty dojazd drogą wojewódzką z Rudnej Małej do lotniska w Jasionce – poinformował Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Budowa ronda w Rudnej Małej, które będzie częścią tzw. drogi lotniskowej, dobiega końca Zamknięty dla ruchu zostanie jednak odcinek drogi wojewódzkiej nr 869. Do 15 października nie będzie można dojechać tą drogą w Rudnej Małej do lotniska w Jasionce.

Ewa Sudoł-Sikora z PZDW w Rzeszowie poinformowała, że dłuższe zamknięcie DW nr 869 spowodowane jest budową połączenia z jednym z wlotów ronda pod wiaduktem nad drogą krajową nr 9.

Prace związane rozbudową DW nr 869 (Jasionka – Rudna Mała) trwają od ub. r. Inwestycja jest podzielona na pięć etapów (obecnie trwa czwarty). Droga będzie biegła równolegle do A4. Połączy węzeł Rzeszów Zachód i węzeł Jasionka. Umożliwi to łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska w Jasionce.

– Prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Zakończenie robót planowane jest z końcem listopada br. – informuje Ewa Sudoł-Sikora.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama