Reklama

W czwartek (19 marca) w Rzeszowie zamknięty dla kierowców został odcinek ulicy Ciepłowniczej. Będzie nieczynny przez dwa tygodnie.

Jak nas poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, utrudnienia na ul. Ciepłowniczej spowodowane są trwającą budową nowego mostu, który ma połączyć ulice Rzecha z Lubelską.

– Nieczynny jest odcinek od mostu generała Maczka do skrzyżowania z ul. Rzecha. Trwają prace związane z przekładaniem instalacją podziemnych, a także budową nowych – powiedział Chłodnicki.

Ratusz twierdzi, że utrudnienia dla kierowców potrwają dwa tygodnie. Budowa mostu, łączącego ul. Rzecha z Lubelską ma się zakończyć jesienią. Zgodnie z umową ma być gotowy do końca października br. Być może roboty zakończą się dwa miesiące wcześniej.

Budowa mostu kosztuje 183 mln zł. Miasto z własnego budżetu wyda 30 mln zł, reszta to pieniądze z Unii Europejskiej. Inwestycję realizuje firma Bilfinger.

Powstający most będzie miał 480 m długości, 28,5 m szerokości. Pod względem wysokości pylonu – 108,5 m, rzeszowski most będzie drugim mostem w Polsce.

Most jest częścią budowanej drogi (1,8 km) od skrzyżowania ul. Rzecha i ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej, która połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta Rzeszowa w jego północnej części i jest domknięciem obwodnicy Rzeszowa od strony północno-wschodniej.

Droga rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy Załęskiej z ul. Rzecha i biegnie do ul. Ciepłowniczej w części istniejącej ul. Rzecha, następnie prosto od ul. Ciepłowniczej do ul. Lubelskiej przecinając zbiornik technologiczny Elektrociepłowni i rzekę Wisłok.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: