Zdjęcie: Google Maps

3,6 mln zł będzie kosztowała przebudowa wiaduktu kolejowego przy ulicy Batorego w Rzeszowie. Przez ponad rok przejazd będzie zamknięty.

Przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego jest częścią wartej ponad 200 mln zł przebudowy stacji Rzeszów Główny. Po wybudowaniu przystanku Rzeszów Zachodni nad al. Wyzwolenia, przebudowie przejazdu kolejowego-drogowego przy ul. Konopnickiej, rozpoczęciu modernizacji peronów na dworcu, przyszła pora na przebudowę wiaduktu przy ul. Batorego.

To wąskie gardło komunikacyjne (ruch odbywa się tam wahadłowo) od dawna wymaga zmian. Wiadukt ma szerokość 6,45 m, ograniczenie wysokości wynosi 2,8 m. Jak informuje Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizacja wiaduktu obejmuje jego rozbiórkę i budowę nowego. PKP PLK przewidują, że prace potrwają ok. 13 miesięcy.

Od 2 września od godz. 10:00 przejazd przez wiadukt będzie całkowicie zamknięty. Kolej przewiduje, że swoje prace wykona w 10 miesięcy, potem przebudową drogi zajmie się Miejski Zarząd Dróg. Jezdnia pod wiaduktem będzie poszerzona do 22 m – będą dwa pasy ruchu, ze środkowym pasem dzielącym, zmieni się także wysokość wiaduktu – z 2,8 m do 4,60 m. Powstanie również chodnik i ścieżka dla rowerzystów.

– Nowy obiekt znacznie ułatwi komunikację. Będzie sprawniej i bezpieczniej na torach i na drodze – twierdzi Dorota Szalacha. 

W czasie przebudowy, wyłączona z ruchu pieszego i samochodowego zostanie ul. Stefana Batorego / ul. Żółkiewskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Elizy Orzeszkowej do skrzyżowania z ul. Jana Kochanowskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kierowcy znajdujący się na ul. Siemieńskiego będą mieli możliwość przejazdu na południową stronę miasta wiaduktem Tarnobrzeskim poprzez ul. Kochanowskiego i ul. Marszałkowską oraz poprzez ul. Ciepłowniczą do ul. Rzecha, następnie na rondzie 
im. Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Dla pieszych przez cały okres realizacji inwestycji zapewnione będzie przejście od ul. Kochanowskiego do placu Dworcowego kładką naziemną.

Od 2 września zmieni się również rozkład jazdy na miejskich liniach autobusowych, obsługiwanych przez MPK: 5, 9, 12, 29, 59 i N1 oraz 15. Autobusy będą jeździły objazdami. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama