Reklama

Budowa drogi lotniskowej odbywa się bez opóźnień, ale kierowców od czwartku czekają kolejne utrudnienia w ruchu – na skrzyżowaniu DK nr 9 z DW nr 869 w Rudnej Małej.

Do tej pory kierowcy, jadący z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego pod budowanym nad drogą krajową nr 9 wiaduktem, poruszali się prawą stroną. Od czwartku w rejonie prowadzonych prac objazd zostanie poprowadzony po lewej stronie.

– Dalsza trasa objazdu pozostaje bez zmian – informuje Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Aby utrudnienia ograniczyć kierowcy nadal nie będą mogli skręcić w lewo na przebudowywanym skrzyżowaniu DK 9 z drogą wojewódzką nr 869 w Rudnej Małej.

PZDW przeprasza kierowców za utrudnienia i apeluje do nich o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasową organizacją ruchu. Jest ona kolejnym etapem robót przy wiadukcie nad krajową „9”.

Obecnie prowadzony jest czwarty z pięciu etapów budowy drogi lotniskowej, która będzie połączeniem pomiędzy węzłem „Jasionka” na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, a węzłem Rzeszów Zachodni na autostradzie A4.

Prace mają się zakończyć w listopadzie br.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama