Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

Od najbliższego wtorku (29 listopada) zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 19 – poinformował rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodzi o odcinek krajowej „19” w obrębie budowanego przejścia dla zwierząt na S19 pomiędzy Nienadówką a Stobierną oraz drogi gminnej do przysiółka Poręba. Zmiana w organizacji ruchu zacznie obowiązywać od godz. 12:00.

– Ruch zostanie przekierowany na budowany odcinek drogi S19. W tym miejscu zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h, przy wlocie i wylocie do 40 km/h. Zmieniona organizacja będzie obowiązywała do końca kwietnia 2017 r. – poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Zmiana organizacji ruchu na DK 19 ma związek z budową drogi ekspresowej S19 Stobierna – Sokołów Małopolski. Ten 12-kilometrowy odcinek S19  buduje firma Aldesa Construcciones Polska. Inwestycja będzie kosztowała prawie 290 mln zł. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z już oddanym do ruchu odcinkiem S19 Stobierna – Rzeszów.

Nowy fragment „ekspresówki” ma być gotowy w czerwcu 2017 r.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Droga S19 powstaje pomiędzy przejściem granicznym z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej a granicą ze Słowacją w Barwinku. Cały trasa przechodząca przez Podkarpacie, województwa lubelskie, mazowieckie i podlaskie będzie mieć ok. 570 km. Podkarpacki fragment – 174 km. Cały odcinek S19 z Rzeszowa do Lublina kierowcom ma być udostępniony w 2021 r.

Dotychczas powstało u nas niecałe 18 km „ekspresówki”: prawie 7-kilometrowy odcinek Rzeszów – Stobierna i niespełna 4,5-kilometrowy odcinek Rzeszów Zachód – Świlcza. W budowie jest 6-kilometrowy odcinek  Świlcza – węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka). On też ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama