Reklama

Wspólna gra z siatkarzami Asseco Resovii, akrobacje na trampolinie braci Kłeczek oraz pokazy ewolucji na rolkach i trikke – to niektóre z atrakcji sportowego pikniku rodzinnego Rzeszowie. Gwiazdą imprezy będzie Marcin Głowacki, mistrz świata akrobacji motocyklowej.

Piknik pod hasłem „Uwolnij swoją energię!” odbędzie się w najbliższą niedzielę (13 września) na parkingu Delikatesów FRAC przy ulicy Lwowskiej 6. Początek o godzinie 13:00.

– Impreza jest skierowana do rodzin, które chcą spędzić aktywnie wolny czas. To z myślą o nich przygotowaliśmy ciekawy blok zajęć sportowych – mówi Magdalena Krupa z klubu Fintess Point.

Gościem specjalnym imprezy będzie Marcin Głowacki, mistrz świata Stunt Ridingu. To freestyle motocyklowy polegający na popisowym prowadzeniu motocykla na jednym kole połączony z wykonywaniem kaskaderskich akrobacji.

Atrakcyjnie zapowiada się także wspólna gra z siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów. Mistrzowie Polski, zapraszają wszystkich chętnych na siatkarskie boisko.

Podczas imprezy wystąpią skoczkowie z klubu Stal Rzeszów. Przedstawiciele sekcji skoków na trampolinie to uczestnicy mistrzostw świata i Europy, którzy w swoim dorobku posiadają złote medale mistrzostw Polski seniorów i juniorów.

Swoje umiejętności zaprezentują m.in. bracia Kłeczek, znani z występów w programie „Mam Talent”. Swój występ ma także Szkółka Rolkowa Wodzu, prezentując efektowny slalomowy freestyle. Nie zabraknie także widowiskowych hamowań i skoków, jak również jazdy synchronicznej w parach.

Atrakcją pikniku będą trikke, czyli 3-kołowe carvingowe pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy na tych pojazdach. Dla miłośników motoryzacji wystawa zabytkowych samochodów.

Odbędą się również ćwiczenia i pokazy cycling, fintess, pump i zumba. Nie zabranie porad trenerów. Dla najmłodszych przygotowano kącik dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy.

W dzień pikniku odbędą się podstawowe badania oraz pomiar glukozy i ciśnienia tętniczego. Będzie można uzyskać informacji na tematy cukrzycy, nadciśnienia oraz problemu próchnicy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkowo odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz używania defibrylatora. Podczas zaplanowano pikniku konkursy z nagrodami.

– Nagrodą główną jest rower oraz karnety do rzeszowskiego klubu Fintess Point – wylicza Magdalena Krupa. Dla przybyłych gości, darmowy poczęstunek potraw z grilla.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama