Zdjęcie: Materiały organizatorów

Każdy pasjonat biologii znajdzie coś dla siebie – twierdzi Uniwersytet Rzeszowski, zachęcając do udziału w piątej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 8 stycznia 2020 r. Z powodu pandemii, wydarzenie odbędzie się on-line. 

Noc Biologów organizują pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska oraz Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym roku, ze względów epidemicznych, Noc Biologów odbędzie się w całości w formule zdalnej. – Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest biologia – twierdzi dr Maciej Ulita, rzecznik UR. 

Noc Biologów odbędzie się 8 stycznia od godz. 12:00 do 18:00. Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich. – Ale jesteśmy przekonani, że każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie – dodaje rzecznik Ulita. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W ramach tegorocznej akcji planowane są wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM. Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja, ale jednocześnie może dołączyć do nich nie więcej niż 500 osób. Będą także warsztaty za pomocą platformy MS Teams, na które wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, do której kluczowe jest podanie adresu e-mail.

Podczas Nocy Biologów nie zabraknie pokazów, które będą transmitowane na facebookowym profilu Instytutu Biologii i Biotechnologii. Ponadto, zaplanowano quizy interaktywne, do których odpowiednie linki zostaną udostępnione na stronie Nocy Biologów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama